MAERSK به خاطر حمله باج‌افزاری ویندوز 45 هزار رایانه خود را عوض کرد
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

MAERSK به خاطر حمله باج‌افزاری ویندوز 45 هزار رایانه خود را عوض کرد

شرکت MAERSK بزرگ‌ترین کمپانی حمل و نقل دریایی و کانتینری کالا درون جهان محسوب می‌شود که طبعا بسیار از امور خود را از طریق سیستم‌های کامپیوتری سامان می‌بخشد. اخیرا این شرکت عظیم به دنبال بروز یک اختلال جدید مجبور شده هست تمامی رایانه‌های شخصی و سرورهای خود را از نو راه‌اندازی کند.

به گفته ایتنا به نقل از اینکوئیرر، درون تابستان گذشته یک حمله باج‌افزاری به نام NotPetya به رایانه‌ها و سیستم‌های مرکزی این شرکت صورت گرفت و تمامي آنها را دچار اختلال نمود، به صورتی که سرانجام این کمپانی بزرگ مجبور شد سیستم عامل تمامي رایانه‌ها و سرورهای خود را تعویض نماید.

شرکت MAERSK درون گزارشی که به این منظور تهیه نموده توضیح داد که این حمله باج‌افزاری، به زمان ۱۰ روز بین ماه‌های ژوئن و ژوئیه سال گذشته، سیستم‌های آنها را مورد هدف قرار داد و یک اختلال بسیار بزرگ درون سیستم‌های شبکه‌ای آنها ایجاد کرده هست.

بنا به ادعای گفته مزبور، درون نتیجه حمله باج‌افزار NotPetya به این شرکت، عملیات مربوط به ارسال کانتینرها درون ۷۶ بندر جهان به تعویق افتاده هست.

از سوی دیگر، لغو یا تاخیر درون ارسال کالاهای مزبور سبب شد تا شرکت MAERSK مبلغی درون حدود ۳۰۰ میلیون دلار ضرر کند.

لازم به ذکر هست که درون همین دوره زمانی، شرکت آمریکایی تولیدکننده داروهای Merck و شرکت ارائه دهنده خدمات ارسال کالای FedEx هم به خاطر حمله همین باج‌افزار ضرر مشابه را متقبل شدند.

شرکت MAERSK هم اکنون مجبور شده هست برای پایان دادن به این ماجرا و جلوگیری از خسارت‌های بیشتر، سیستم عامل و نرم‌افزارهای موجود روی ۴۵ هزار دستگاه رایانه شخصی، ۴ هزار دستگاه سرور و ۲۵۰۰ اپلیکیشن خود را مجدد نصب کند تا بدین ترتیب از پاک بودن مجموعه سیستم خود اطمینان حاصل نماید.

 


مطالب پیشنهادی