گوگل سایت‌هایی که کُند باز شوند را جریمه می‌کند
۲ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

گوگل سایت‌هایی که کُند باز شوند را جریمه می‌کند

اگر تمایل دارید کاربران جهانی، سایت اینترنتی شما را بر روی گوشی هوشمند خود بیابند و درون اين گشت و گذار کنند، یکی از بهترین راه‌ها این هست که سرعت باز شدن صفحات را افزایش دهید، درون غیر این صورت با جرایم گوگل مواجه خواهید شد.

به گفته ایتنا از رایورز شرکت گوگل -مطابق سیاست‌های خاص خود- از زمان‌ها پیش، سایت‌های اینترنتی که با سرعت بالاتر باز می‌شوند را درون اولویت نتایج حاصل از جست‌وجوهای خود قرار می‌داد.

اما نکته مهم اینکه این راهبرد از سوی گوگل صرفاً روی رایانه‌های شخصی بدین صورت بود.

به تازگی این شرکت، بیانیه‌ای منتشر و توضیح داده هست که از ژوئیه امسال، تمام وب‌سایت‌های اینترنتی با عملکرد و سرعت کند بر روی گوشی‌های هوشمند جریمه خواهند شد.

«ژیاهِنگ وانگ» و «دوانتام فان» از اعضای گروه توسعه‌دهنده جست‌وجوگر اینترنتی گوگل روی وبلاگ رسمی شرکت توضیح دادند: «کاربران جهانی می‌خواهند درون سریع‌ترین حالت پاسخ سؤالات خود را درون اینترنت بیابند و مطالعات انجام شده نشان داده هست کاربران، به سرعت سایت‌های اینترنتی اهمیت بسیار زیادی می‌دهند».

سرعت، تنها عامل تأثیرگذار درون این زمینه نیست. هنوز صفحات کُند مرتبط با کلیدواژه‌ای که کاربران جست‌وجو کردند، درون رتبه‌های بالا نمایان می‌شوند که با تصمیمات جدید قرار هست حذف شوند.

شایان ذکر هست باز کردن سایت‌های اینترنتی روی دستگاه‌های موبایلی مشکلات فراوانی را برای نرم افزار‌نویسان به همراه داشته هست. نمایشگر گوشی‌ها کوچک هستند، حافظه آنها محدود و حجم داده‌های اینترنتی برای باز کردن صفحات کم هست و به طور معمولً پردازنده دستگاه چندان پرسرعت عمل نمی‌کند.

با تمامي این توضیحات گوگل به سایت‌ها، مهلت ۵ ماهه داده هست تا سرعت باز شدن صفحات خود را افزایش دهند.

 


مطالب پیشنهادی