پارسال 44.7 میلیون تن زباله الکترونیکی از سراسر جهان جمع‌آوری شد
۲۵ام آذر ۱۳۹۶ دوربین

پارسال 44.7 میلیون تن زباله الکترونیکی از سراسر جهان جمع‌آوری شد

سازمان ملل متحد درون آخرین گفته خود اعلام کرد حجم زباله‌های الکترونیکی جهان که به واسطه دستگاه‌های از رده خارج تولید می‌شود بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی ۸ درصد افزایش یافته هست و با این وجود فقط ۲۰ درصد این زباله‌ها بازیافت شده‌اند.

به گفته ایتنا به نقل از آی‌تی‌پی، درون گفته «بازبینی زباله‌های الکترونیکی جهانی ۲۰۱۷» که توسط اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) وابسته به سازمان ملل متحد آماده شده بود کارشناسان اعلام کردند که حجم این زباله‌ها از دستگاه‌های الکترونیکی قدیمی شامل تلفن‌های همراه، لپ‌تاپ‌ها، گیرنده‌های تلویزیونی، یخچال‌ها و اسباب‌بازی‌های برقی به سرعت درون حال افزایش هست.

درون سال ۲۰۱۶ میلادی ۴۴٫۷ میلیون تُن زباله الکترونیکی درون سراسر جهان جمع‌آوری شد که این رقم نسبت به سال ۲۰۱۴ میلادی رشد ۳٫۳ میلیون تنی را نشان داد.

پیش‌بینی می‌شود حجم زباله‌های الکترونیکی جمع‌آوری شده از سطح جهان درون سال ۲۰۲۱ میلادی به ۵۲٫۵ میلیون تن برسد.

این زباله‌ها خطر بسیار جدی را برای انسان و محیط زیست به همراه دارند و هرچه سطح آنها بشتر می‌شود، مشکلات برای بازیافت آنها هم افزایش میابد.

سازمان ملل درون گفته خود اعلام کرد که هم‌اکنون تعداد کشورهایی که طرح‌های جامع برای بازیافت زباله‌های الکترونیکی درون اختیار گرفته‌اند رو به افزایش هست.

هم‌اکنون ۶۶ درصد مردم جهان درون ۶۷ کشور زندگی می‌کنند که برای تمامی آنها قوانین بازیافت زباله الکترونیکی وضع شده هست که این رقم درون سال ۲۰۱۴ میلادی ۴۴ درصد بود.

 


مطالب پیشنهادی