وکسل (Voxel) چیست؟ خلاصه کنفرانس اینتل CES 2018 درون 15 دقیقه
۲۱ام دی ۱۳۹۶ دوربین

شاید درون زندگی تمامي ما حداقل یک محصول باشد که درون اين از چیپست های اینتل دسترس شده ولی ما به اين خیلی ذهن خود را درگیر اين نکرده ایم یا خیلی خبري اینتل را دنبال نمی کنیم. اینتل شرکت بسیار بزرگی هست درآمدهای بزرگی هم دارد اما هیچ وقت مثل گوگل، اپل یا حتی سامسونگ سر و صدای بزرگی به پا نکرده هست. این بار اما کنفرانس اینتل CES 2018 آنقدر بزرگ و جالب دقت بود که به خوبی می گوید من نقشه ویژه ای برای آینده دارم، نقشه متحول کننده درون خیلی از جهاتی که محتوای بصری تولید و دیده می شود. درون ادامه با ترنجی همراه باشید تا با وکسل Voxel بیشتر آشنا شویم و خلاصه کنفرانس اینتل CES 2018 را درون ۱۵ دقیقه ببینیم.

 

از اشاره اینتل به دو بدافزار Meltdown و specter که بگذریم می رسیم به روشی که اینتل می خواهد آینده را متحول کند. اینتل به این فناوری Intel True VR می گوید و قرار هست که یک دید فوق العاده نسبت آرزوی همیشگی کاربران برای تماشای کاملا ۳۶۰ درجه محتوا باشد و این دید نه تنها ۳۶۰ درجه هست بلکه کاملا آزاد بوده می توانید درون هر موقعیتی از اين محیط که دوست داشتید قرار بگیرید. مثلا بازی فوتبال یا فیلم را از نگاه بازیکن یا بازیگر درست درون وسط صحنه ببینید یا از هر فضای دیگری که دوست داشتید! این فوق العاده هست و اگر اهل فوتبال باشید نمونه کوچکی از اين را درون ال کلاسیکو آخر دیدیم!

این فناوری بسیار پیشرفته و کاملا منحصر به فرد اینتل هست و تصور کنید برای ال کلاسیکو حدود ۴۰ دوربین ۵K اطراف زمین قرار دارند که هر کدام از این دوربین ها خود چند دوربین دارند. این دوربین ها چندین میلیارد وکسل (Voxel) تولید می کنند! اما این وکسل چیست؟ بگذارید خیلی راحت بگوییم، پیکسل ۳D و برای تولید چنین محتوای ۳ ترابایت بر دقیقه فضای ذخیره سازی نیاز هست! حالا عینک VR خود را روی سر قرار بدهید و از نگاه هر بازیکن یا بازیگری که دوست داشتید بازی را ببینید!

سپس  درباره کامپیوتر کوانتومی، ماشین های خودران، تاکسی پرنده و درون نهایت درون های LED دارد جذابی قابل پرواز درون فضای بسته و با قالب خاص دیده می شود. هر کدام از این موارد خود مباحث بسیار بزرگی هست که می توان درباره اين ساعت ها صحبت کرد و تمامي اين ها کاملا از آینده صحبت می کنند!

نظر شما درباره فعالیت های اینتل چیست؟ به نظر می رسد این شرکت سعی درون مالکیت آینده دارد.


مطالب پیشنهادی