هوش مصنوعی انویدیا با یادگیری ماشینی رفتارهای انسانی را تقلید می کند
۱ام خرداد ۱۳۹۷ دوربین

یادگیری ماشینی امکان تقلید رفتارهای انسانی را فراهم می کند. هوش مصنوعی انویدیا قادر هست با نگاه به انسان تمام مسائل را یاد بگیرد.

به گفته تکراتو، یادگیری ماشینی تا امروز راه بسیار پر فراز و نشیبی را طی کرده و توانسته به جایگاهی دست یابد ‌ که بسیار حیرت انگیز و غیر قابل باور هست. محققان شرکت معروف انویدیا راه جدیدی برای تعلیم هوش مصنوعی ربات‌های مجازی و صنعتی توسعه داده‌اند که درون واقع براساس اين این ربات ها قادرند روند یادگیری انسان را تقلید کنند.

این ربات‌ها با دسترس از روش یادگیری جدید خود می توانند  با مشاهده‌ی انجام یک کار توسط انسان یا ربات‌های دیگر، اين را یاد گرفته و تکرار کنند. ولي بیشتر شبکه‌‌های عصبی به صورت مستقیم تعلیم داده می‌شوند که این کار تنها چند ساعت طول می‌کشد اما تهیه‌ی دیتای آماده‌ی لازم برای اين ممکن هست مدتها زمان نیاز داشته باشد.

دسترس از یادگیری ماشینی درون هوش مصنوعی انویدیا

درون یادگیری ماشینی، هزاران هزار دیتای آماده شده به یک شبکه‌ی عصبی داده می‌شود و این شبکه سعی می‌کند تا با بررسی و ذخیره تک تک آنها، درون عملیات خاصی دستورالعمل‌های انتخابی را گزینش نماید. با وجود اینکه این روش بسیار مطلوب هست، اما نمی‌توان درون تمامي‌ی شرایط از اين دسترس کرد.

اما انویدیا ترجیح داده تا دیتای تمرینی را امتحان کند و دیتای بسیار زیادی برای انجام یک وظیفه محیا نماید که نیازی به انجام پروسه‌های پیچیده و طاقت فرسا برای تهیه‌ی اين وجود نداشته باشد.

متد جدید این شرکت کاربردهایی مختلف دارد و درون آینده‌ای نزدیک ربات‌های مجازی که از این ویژگی بهره می‌برند قادر خواهند بود با مشاهده‌ی همکاران خود روند انجام یک کار را بیاموزند.

.

منبع: slashgear

آیا درون زمینه ای تخصص و تجربه کافی را دارید؟ دانش خود را با کاربران تکراتو به اشتراک بگذارید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


مطالب پیشنهادی