مرجع مسدودسازی تلگرام ما نبودیم
۱۶ام دی ۱۳۹۶ دوربین

مرجع مسدودسازی تلگرام ما نبودیم

به گفته ایتنا از تسنیم، محمد جواد آذری جهرمی که چندی پیش بابت اعمال محدودیت‌ها روی برخی شبکه‌های اجتماعی و متضرر شدن استارتاپ‌ها، از صدها هزار هموطنی که کسب‌وکارشان مبتنی بر این بسترهاست عذرخواهی کرد اکنون پیام جدیدی درون اینستاگرام منتشر کرده هست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه تصمیم نداشتم درون موضوعی که وزارت ارتباطات درون تصمیم اين نقشی نداشت اظهارنظری کنم، اما به ناچار کلامی چند درون این باره خواهم نوشت، اعلام کرد: درون کشور اعتراضی شکل گرفت، اعتراض با موج‌سواری عده‌ای تبدیل به اغتشاش شد؛ درون این اغتشاشات مردمی متضرر و اماکنی آسیب دیدند و متأسفانه خانواده‌هایی نیز داغدار شدند.

آذری جهرمی ادامه داد: شورای امنیت کشور که وزارت ارتباطات درون اين عضو نیست، برای ایجاد آرامش تصمیم گرفت درون کنار سایر اقدامات تأمینی و انتظامی، محدودیت‌های موقتی را بر فضای مجازی اعمال کند.

وی افزود: طبیعی هست که این اقدامات نارضایتی‌هایی را ایجاد کند، اما گیرندگان این تصمیم طبیعتا بین مزایا و معایب این تصمیم وزن‌سنجی کرده‌اند.

وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: عده‌ای دیگر اما اکنون به جای پرداختن به ریشه اعتراضات، اغتشاشات و حل آنها تلاش بر انداختن تمامي تقصیرها بر گردن فضای مجازی و بازخوانی اشکالات توسعه فضای مجازی درون کشور که بعضا وارد هم هست، کرده‌اند.

او ابراز کرد: عده‌ای دیگر هم درون اين سوی مرزها که اتفاقا مثل همیشه درون محاسباتشان اشتباه می‌کنند ریشه نرسیدن به نتایج تخیلات و توهمات خود را درون ایجاد همین محدودیت‌ها می‌دانند و حرف از تحریمها به میان آورده‌اند و تصور کرده‌اند، تحریمهای آنها بر روحیه خادمان ملت ایران تأثیری خواهد داشت.

جوانترین وزیر کابینه دوازدهم اعلام کرد: لازم دیدم یادآوری کنم آنچه همواره سبب افتخار و قوام نظام جمهوری اسلامی درون برهه‌های مختلف از جنگ تحمیلی تا تحریمهای سنگین اقتصادی و تهاجمات فرهنگی بوده، حمایت تمامي‌جانبه مردم و دلدادگی آنها به کشورشان، دینشان و وفاداری به رهبری اين بوده هست.

وی افزود: بدخواهان بدانند تا نظام اسلامی مستظهر به حمایت ملت هست، نخواهند توانست حتی با پیشرفته‌ترین تکنولوژیها نیز گزندی به این ملت وارد کنند و ما مسئولین هم باید همواره خادم و قدردان این ملت شریف باشیم و به جای افزودن به دغدغه‌های آنها، گره از مشکلات آنها باز کنیم و بر آنها نیفزاییم.

آذری جهرمی درون پایان عنوان کرد: ضمن تشکر از دوستان وب سايت‌ای که با طنزهای مختلف درون این ایام به نقادی یا حتی تخریب بنده پرداختند، تقاضا دارم برای یک‌بار هم که شده به مرور قوانین و مقررات کشور درون عرصه پالایش فضای مجازی و شرح مسئولیت هر یک از دستگاه‌ها درون برابر این مقررات بپردازند و اگر اشکالی وجود دارد با شفاف‌سازی و از طریق دستگاه قانون‌گذاری کشور به پیگیری راه‌حل‌ها بپردازند.


مطالب پیشنهادی