مدیرعامل ال‌جی: درون چهارمین انقلاب صنعتی، فناوری‌ها با بهره‌گیری از هوش مصنوعی و رباتیک زندگی ما را خواهند ساخت
۳ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

درون دی‌ماه هرسال از ۵۰ سال گذشته، ده‌ها هزار نفر از عاشقان فناوری درون نمایشگاه CES درون لاس‌وگاس گرد هم جمع می‌شوند تا از گجت‌های جدید که قرار هست درون بازار عرضه شوند بازدید و رونمایی کنند. امسال نیز از نظر میزان دقت و هیجان فرقی با سال‌های گذشته نداشت ولی یک تفاوت بزرگ کاملا مشهود بود. امسال ستاره‌های نمایشگاه گجت‌ها نبودند بلکه فناوری‌هایی بودند که این گجت‌ها را تغذیه کرده و به آنها کمک می‌کردند از هوش مصنوعی و یا فناوری رباتیک بهره ببرند.

فاز یکپارچگی هوش مصنوعی و رباتیک درون قالب یک محصول مصرفی درون زندگی روزمره ما شتاب گرفته و درون نمایشگاه امسال نیز قابل مشاهده بود. به خصوص با دقت به ربات‌هایی که توانایی‌های زیادی داشته و قادر به انجام طیف متنوعی از مهارت‌های پیچیده بودند. انتظار می‌رود پیشرفت هوش مصنوعی و رباتیک تحولی درون سبک زندگی و صنعت درون سرتاسر دنیا به وجود آورد و درون نهایت تجربه زندگی انسان‌ها را بهبود دهد. اين هم از طریق انجام کارهای تکراری درون محل کار گرفته تا از بین بردن کارهای قدیمی و عذاب‌آور مثل تمیز کردن سرویس‌های بهداشتی و غیره.

با دقت به اینکه الان درون چهارمین انقلاب صنعتی قرار داریم، فرصت‌های منحصربه‌فرد زیادی برای اقتصاد کشورهای مختلف درون سرتاسر دنیا عرضه کرده‌ایم. درون حالی که سه انقلاب صنعتی قبلی که حدود دو قرن طول کشیدند بیشتر درون مورد مکانیزه‌ کردن بودند، انقلاب صنعتی چهارم کاملا متفاوت بوده و حوزه‌های فیزیک، دیجیتال و بیولوژیک را با یکدیگر ترکیب می‌کند.

تحلیلگران صنعت درون این زمینه پیش‌بینی‌هایی انجام داده‌اند. مثلا موسسه Gartner پیش‌بینی کرده هست که ۵۰ درصد تمام آنالیزها درون سه تا پنج سال آینده توسط هوش مصنوعی انجام می‌شود.

از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی درون تمامي وسایل و لوازمی که روزمره با آنها درون ارتباط هستیم دسترس می‌شود. مثل لوازم‌خانگی، ماشین‌ها، سنسورها و کوادکوپترها(Drone). همان‌طور که می‌بینید بیشتر تحولات و توسعه‌هایی که توسط سه حوزه هوش مصنوعی، یادگیری عمیق و یادگیری ماشینی درون دهه‌های اخیر انجام شده، منجر به طیف گسترده‌ای از توانایی‌های خارق‌العاده شده هست. این فاز جدید تحول، از ژن‌ها و مغز انسان رازگشایی می‌کند. آنها به دنبال راهی سریع‌تر، موثرتر،  هوشمندانه‌تر و راحت‌تر برای انجام کارهای روزمره هستند. کارهایی که توسط فناوری بسیار ساده‌تر شده‌اند و درون موارد زیادی هوشی را معرفی کرده‌اند که از توانایی‌های انسان فراتر بوده هست.

مدیرعامل ال‌جی

مدیرعامل ال‌جی

جوانان درون خاورمیانه و آفریقای شمالی انتظار دارند انقلاب چهارم صنعتی تاثیر بسزایی درون نحوه کار کردن و زندگی روزمره‌شان داشته باشد. درون عین حال بر پايه تحقیقات انجمن اقتصاد جهان،  بسیاری از اینکه درون آینده‌ ربات‌ها درون کنار انسان‌ها کار کنند احساس راحتی دارند.

درون شورای همکاری خلیج فارس، مبلغ قابل دقت ۱۰۰ میلیارد دلار با پشتیبانی عربستان و شرکت اماراتی Mubadala برای تحقق استراتژی  تحول از اقتصاد نفت محور به سمت اقتصاد دانش‌محور سرمایه‌گذاری شده هست. درون اکتبر سال ۲۰۱۷، امارات، به عنوان اولین کشور، سمتی به عنوان وزیر هوش مصنوعی تصویب کرد و نشان داد که این کشور فناوری‌های آینده و تاثیرات آنها را بسیار جدی می‌گیرد.

با دقت به اینکه هوش مصنوعی تبدیل به موتور جدید انقلاب صنعتی چهارم شده هست، شرکت‌ها درون سرتاسر دنیا منتظر دیدن محصولات و فناوری‌های دارای هوش مصنوعی هستند. ال‌جی درون بیانیه جدید خود اعلام کرده هست که ابزار توسعه هوش مصنوعی خود را درون اختیار تمام شرکت‌هایی که درون راستای سرعت بخشیدن به عرضه محصولات جدید مجهز به آخرین فناوری حرکت می‌کنند، خواهد گذاشت.

فناوری اختصاصی هوش مصنوعی ال‌جی که بر پایه یادگیری عمیق ساخته شده هست درون راستای سرعت بخشیدن به عرضه محصولات جدید مجهز به آخرین فناوری حرکت می‌کند. با پلتفرم‌های هوش مصنوعی نوآورانه‌ای مثل LG ThinQ، فلسفه «زندگی کن و یاد بگیر» به مرحله اجرا درآمده و محصولات با خودآموزشی به مرور زمان باهوش‌تر می‌شوند. وقتی یادگیری ماشینی پیشرفته‌تر شود، محصولات متوجه محیط بیرونی خود شده و به علاوه می‌توانند عادت‌های رفتاری مصرف‌کنندگان را نیز یاد بگیرند. برای مثال، کولرگازی متوجه سبک زندگی کسانی که درون خانه زندگی می‌کنند شده و دمای هوا را به مقدار مناسب می‌رساند. یا فناوری مانیتور کردن اتاق ماشین می‌تواند حالات چهره راننده ماشین را یاد گرفته و زمانی که راننده درون حالت خواب‌آلودگی هست را تشخیص دهد.

فناوری DeepThinQ از همین حالا با محصولات خاصی درون حال شکل‌دهی بخش تجاری و خانگی هست. درون فرودگاه بین‌المللی Incheon کره، ربات  راهنمای فرودگاه ال‌جی LG’s Airport Guide))، از قابلیت کاهش سر و صدای محیط برای بهبود عملکرد سیستم تشخیص صدا دسترس کرده و بهتر می‌تواند نیاز مشتریان را متوجه شود. :  فناوری DeepThinQ تجسم فلسفه ما هست، یعنی فراهم کردن قدرتمند‌ترین هوش مصنوعی برای مشتریانمان با به اشتراک‌گذاری پلتفرم، قابلیت‌های اتصال و ولي همکاری مشترک.

شکی نیست که فناوری و شرکت‌هایی که درون نوآوری پیشگام هستند از مجری بودن صرف تبدیل به  شرکت‌های غول‌پیکری شده‌اند که سبک زندگی انسان‌ها را به طرز شگرفی بازتعریف کرده‌اند. ما تاثیر این شرکت‌ها را درون زندگی خود و درون مکان‌هایی مثل آشپزخانه، خانه، خودرو، اداره، مدرسه، گوشی و کامپیوتر حس می‌کنیم. تاثیری که از طریق صنایع، دولت، وب سايت و یا شبکه‌های اجتماعی وارد زندگی ما شده هست. فناوری افکار ما را تحت تاثیر قرار داده و نظرات ما را شکل می‌دهد. درون حقیقت و به معنای واقعی کلمه، فناوری تمامي جا هست.

تا آنجایی که ما می‌دانیم دنیای ما درون حال تغییر هست ( از خیلی جهات به سوی بهتر شدن). اين هم به وسیله نوآوری و فناوری و رها کردن انسان از رویکردهاییکنواخت  و هدایت او به سمت نوآوری بیشتر برای زنگی بهتر . شرکت‌های فناوری مسئولیت سنگینی درون قبال  مشکلات اجتماعی اقتصادی فناوری دارند و باید با دولت، صنایع، سیاست‌گذاران، فعالان و مشتریان همکاری کنند تا بتوانند جامع را برای تغییری که بسیار نزدیک هست آماده کنند.

با عرضه فناوری‌های جدید، نوآوران باید جامعه را به سمتی هدایت کنند تا اطمینان لازم حاصل شود و جامعه را برای یادگیری مهارت های لازم آموزش دهند.،. هرچه باشد ما نمی‌توانیم انتظار داشته باشیم هوش مصنوعی و ربات‌ها برای ما اینکار را انجام دهند، یا شاید باید انتظار داشته باشیم؟


مطالب پیشنهادی