متهم شدن فیس بوک به نسل کشی و انتشار خشونت علیه مسلمانان میانمار!
۲۲ام اسفند ۱۳۹۶ دوربین

فیس بوک توسط سازمان ملل متحد، به انتشار خشونت علیه مسلمانان میانمار متهم شد. این شبکه اجتماعی تاکنون به دلایل مختلف متهم شده هست.

به گفته تکراتو، این اولین باری نیست که فیس بوک به مواردی متهم می شود بلکه پیش از این نیز درون سال های اخیر شبکه اجتماعی فیس‌بوک تحت تاثیر اتفاقات مختلف بسیاری که درون جهان روی داده هست، متهم شده هست.

درون ماه‌های گذشته نیز، شبکه‌های اجتماعی فیس بوک، گوگل و توییتر بارها به دلیل انتشار تبلیغات نژادپرستانه و فراهم آوردن فرصتی برای اقدامات مداخله‌جویانه روسیه درون جریان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مورد بازخواست قرار گرفتند. درون ادامه نمایندگان این غول‌های تکنولوژی توسط نمایندگان کنگره ایالات متحده آمریکا استیضاح شدند و از آنها خواسته شد تا درباره مسائل مذکور، توضیح دهند.

انتشار خشونت علیه مسلمانان میانمار توسط فیس بوک

این بار سازمان ملل متحد، فیس بوک را به انتشار خشونت علیه مسلمانان میانمار متهم کرده هست. فیس بوک همچنین به اقدامات نژادپرستانه، ضد قومیتی و اسلام و مسلمان‌هراسی درون میانمار متهم شده هست. این امر سبب شد تا مسلمانان میانمار از شهر و دیار خود فرار کرده و به بنگلادش پناه ببرند.

فیس بوک تا کنون درون واکنش به این اتهام و پرسش، هیچ واکنشی نشان نداده هست. ولي پیش از این نیز این شبکه از تصمیم خود برای ممنوعیت درون انتشار خبري نادرست و محتوای خصمانه و خشونت‌آمیز سخن گفته بود. طبق آمار منتشر شده تاکنون، بیش از ۶۵۰ هزار مسلمان روهینگیایی از ایالت راخین میانمار به بنگلادش گریخته‌اند و مجبور به مهاجرت اجباری شده‌اند.

میانمار، با نام پیشین برمه، از مستعمره‌های بریتانیا بود که توانست درون سال ۱۹۴۸ به استقلال برسد. از زمان استقلال، درون این کشور درگیری‌های زیادی میان اقوام پرشمار ایجاد شد و درون نا آرامی‌ها و تعارضات اخیری که علیه مسلمانان این کشور به پا شد، تعداد کثیری از اين‌ها کشته شده و زنان و کودکان بسیاری مورد آزار و اذیت و تجاوز قرار گرفتند.

نقش فیس بوک درون نسل‌کشی و خشونت علیه مسلمانان میانمار

سازمان ملل متحد درون جديد‌ترین گفته حقوق بشر خود، اعلام کرده هست که فیس‌بوک درون نسل‌کشی و خشونت علیه مسلمانان میانمار نقش دارد و متهم هست. مرزوقی داروسمان، ریاست گروه بازرسان حقوق بشر سازمان ملل متحد درون مصاحبه‌ای با رویترز اعلام کرد که شبکه‌های اجتماعی درون گسترش تعارضات ضدقومیتی و نژادپرستانه نقش به سزایی دارند.

.


مطالب پیشنهادی