شرکت ال‌جی و HERE Technologies برای ساخت خودروهای خودران همکاری می‌کنند
۲۴ام دی ۱۳۹۶ دوربین

شرکت ال‌جی الکترونیکس با همکاری شرکت فناوری HERE که درون زمینه ارائه خدمات موقعیت‌یابی و نقشه‌های دیجیتال درون سطح جهانی فعالیت دارد، می‌خواهد نسل بعد telematics خودروهای خودران را عرضه کند. این روش ترکیبی از فناوری‌های پیشرفته telematics ال‌جی و اطلاعات مکان‌یابی و نقشه‌یابی پلتفرم HERE هست. این دو شرکت با همکاری نرم افزار‌ریزی شده خود می‌خواهند از تولید‌کنندگان خودرو پشتیبانی کنند. این پشتیبانی از طریق درون اختیار گذاشتن سیستم‌های ارتباطی قدرتمند و امن برای خودروهایی کاملا اتوماتیک و خودران محقق می‌شود.

صنعت telematics که ترکیبی از دو صنعت مخابرات و اطلاعات هست قصد دارد تا امنیت و سرگرمی را به خودرو بیاورد. این امر از طریق فراهم کردن امکاناتی مثل راه‌یابی، مکان‌یابی و اعزام کمک درون مواقع اضطراری با دسترس از فناوری‌هایی مثل GPS،DMB  (پخش دیجیتالی محتوای چندرسانه‌ای)، بلوتوث، وای فای و ارتباطات موبایلی امکان می‌پذیرد. ال‌جی به عنوان پیشروی بازار telematics از سال ۲۰۱۳، خود را متعهد می‌داند تا نسل جدید ارتباطات را با کمک نقشه‌یابی بسیار دقیق درون اختیار سازندگان خودروهای خودران قرار دهد و نیاز این صنعت درحال پیشرفت را برطرف کند.

شرکت HERE به عنوانی شرکتی پیشرو درون سطح جهان درون ارائه خدمات و اطلاعات مکان‌یابی و نقشه‌یابی به خودروسازان شناخته می‌شود. این شرکت اکنون از بیش از ۱۰۰ میلیون خودرو درون جاده‌های دنیا پشتیبانی می‌کند. این شرکت همچنین با خودروسازان روی توسعه نقشه‌های زنده HD هم همکاری می‌کند. نقشه‌های بسیار دقیقی که بر پایه فضای ابری شکل گرفته‌اند و می‌توانند از ADAS (سیستم پیشرفته دستیار راننده) و رانندگی خودکار پشتیبانی کنند. نقشه‌های زنده HD، که ال‌جی قصد دارد با همکاری مشترکش اين را به خودروسازان ارائه دهد، تمام جاده‌ها و چیزهایی که اطراف آنها قرار گرفته هست را شناسایی می‌کند. چیزهایی مثل تابلوهای راهنما، خط عابرپیاده، تابلوهای محدودیت سرعت و چراغ راهنمایی و رانندگی. اهمیت مالکیت معنوی و قابلیت‌های این شرکت راه‌یابی، درون سال ۲۰۱۵ و درون کنسرسیوم جهانی خودروسازان مشخص شد. کنسرسیومی که درون اين شرکت‌های معروفی از جمله آئودی، BMW و Daimler تصمیم به دسترس از سیستم HERE گرفتند. این شرکت از اين زمان، میزبان سرمایه‌گذاران دیگری درون زمینه فناوری هم شده هست.

ED8K5D Ft. Lauderdale, Florida. Seabreeze Blvd., Florida State Highway A1A.

بنابراين از توسعه کامل telematics، این سیستم نقش کلیدی درون سیستم کنترل مرکزی خودروها بازی خواهد کرد. اول اینکه سنسورهای ADAS مثل دوربین‌ها و رادارها، محیط اطراف را خوانده و اطلاعات را به فضای ابری منتقل می‌کند. همچنین می‌تواند به کمک قابلیت V2X (اتصال خودرو به تمامي‌چیز) از دیگر خودروها نیز اطلاعات گرفته و به فضای ابری انتقال دهد. تمام اطلاعات جمع‌آوری شده، تحلیل شده و برای رانندگی بهتر بر پايه شرایط موجود، به سیستم telematics منتقل می‌شوند.

راهکار telematics ال‌جی، از فناوری‌های مختلفی مثل GPS ، بلوتوث، وای فای و ارتباطات موبایلی پشتیبانی می‌کند. مهندسان شرکت ال‌جی، صادقانه تلاش می‌کنند تا محصولاتی با قابلیت پشتیبانی از ۵G بسازند. فناوری خاصی که چهار یا پنج برابر سریع‌تر از LTE بوده و زمان تاخیر اين تا ۹۰ درصد کاهش پیدا می‌کند. این فناوری بهترین گزینه برای نسل بعدی سیستم‌عامل خودروهای خودران محسوب می‌شود.

آقای Kim Jin-yong  مدیر اجرایی بخش قطعات خودروی هوشمند ال‌جی می‌گوید:  ما بسیار خوشحالیم که با همکاری شرکت HERE می‌توانیم یک استاندارد جدید درون زمینه ارتباطات موبایلی برای ماشین‌های خودران عرضه کنیم. شرکتی که از فناوری‌های بسیار پیشرفته و بی‌نظیری درون بحث هدایت اتومبیل‌ها بهره می‌برد. با همکاری شریکی مثل HERE، شرکت ال‌جی می‌تواند درون مسیر ساخت نسل بعدی خودروهای متصل به جلو (Connected Cars) حرکت کرده و به خودروسازان کمک کند تا برای دوران خودروهای بدون راننده آماده شوند.

آقای Moon Lee، رئیس بخش فناوری HERE درون منطقه آسیای شرقی می‌گوید: برای عملکردی امن‌تر و موثرتر، خودروهای خودران نیاز به انواع منابع اطلاعاتی و فناوری‌های ارتباطی هستند. ما معتقدیم پلتفرم OPEN LOCATION شرکتمان می‌تواند نقش کلیدی درون نسل بعد فناوری telematics ایفا کند و ما بسیار خوشحالیم که برای به واقعیت تبدیل کردن این فناوری با ال‌جی همکاری می‌کنیم.


مطالب پیشنهادی