سوختن صفحه نمایش آیفون X و مقایسه اين با نمایشگر گلکسی اس 7 و گلکسی نوت 8
۱۴ام دی ۱۳۹۶ دوربین

سوختن صفحه نمایش آیفون X و مقایسه اين با نمایشگر گلکسی اس 7 و گلکسی نوت 8
درون آزمایشی که توسط یکی از سایت‌های کره‌ای انجام گرفت، یک تصویر به زمان ۵۱۰ ساعت بدون وقفه بر روی نمایشگر آیفون X و گلکسی اس ۷ و همچنین نوت ۸ به نمایش درآمد، صفحه نمایش هر سه گوشی بعد از این آزمایش سوخت، اما نتیجه آزمایش جالب دقت بود.

اما سوختن یک صفحه نمایش به چه معنی هست؟ اساسا به نمایش درآمدن یک تصویر ثابت درون طول زمانی بسیار زیاد، سبب می‌شود که برخی از پیکسل‌های صفحه نمایش فرسوده‌تر از پیکسل‌های دیگر شوند و این موضوع سبب ایجاد سایه‌ای از اين تصویر استاتیک بر روی صفحه نمایش می‌شود.

موضوع بسیار ترسناکی هست، اما آیا باید واقعا درباره اين نگران باشیم؟ چه زمان این تصویر استاتیک می‌تواند سبب سوختن نمایشگر گوشی شود؟

Cetizen که یک وب‌سایت کره‌ای هست، این آزمایش را بر روی سه گوشی آیفون X (آیفون ۱۰) اپل، گلکسی اس ۷ و گلکسی نوت ۸ سامسونگ انجام داد. اتین یک تست معمول برای بررسی صفحه نمایش گوشی هست و هدف از اين این هست که بعد از ۵۰۰ ساعت به نمایش درآمدن یک تصویر بدون وقفه، ببینیم که صفحه نمایش موبایل، چگونه خواهد بود.

درون این آزمایش یک تصویر کاملا خاکستری به زمان ۵۱۰ ساعت بر روی نمایشگر هر سه گوشی به نمایش درآمد و همان طور که درون تصویر می‌بینید هر سه صفحه نمایش سوختند. با اینکه این سوختگی‌ها دائمی هست، اما میزان سوختگی نمایشگر درون هر سه دستگاه متفاوت هست.

به نظر می‌رسد که درون بین این سه مد، نمایشگر گلکسی نوت ۸ از تمامي بیشتر مستعد سوختن هست. جالب اینجاست که بعد از فبلت پرچمدار ۲۰۱۷ سامسونگ، گلکسی اس ۷ قرار می‌گیرد که پرچمدار ۲۰۱۶ این کمپانی کره‌ای بوده و درون آخر نمایشگر آیفون X نتیجه بهتری می‌گیرد.

هرچند که به عقیده بسیاری، این آزمایش چندان هم ملاک خوبی نیست؛ چراکه ۵۱۰ ساعت نمایش یک تصویر، اين هم بدون وقفه و بدون خواب، زمان بسیار زیادی هست و درون عمل برای هیچ کاربری اتفاق نخواهد افتاد. پرکارترین کاربران، چیزی درون حدود روزانه ۱۰ ساعت از گوشی خود دسترس می‌کنند و مطمئنا زمان این آزمایش، هیچگاه درون دنیای واقعی اتفاق نخواهد افتاد، اما می‌تواند تا حدودی قدرت صفحه نمایش گوشی‌های مختلف را نشان دهد.

آیفون X تنها گوشی هوشمند این جمع سه نفره هست که به نمایشگر اولد مجهز هست و این طور که به نظر می‌رسد فناوری اولد و ولي ترکیب اين با فاکتورهای ساخت اپل، موجب برتری این صفحه نمایش شده هست.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: phonearena


تکراتو را درون تلگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی