راهکارهای حفاظت درون برابر تهدیدات اسپم‌ها
۱۷ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

راهکارهای حفاظت درون برابر تهدیدات اسپم‌ها

ما بارها درون مقالات امنیتی خود درون مورد باز کردن ایمیل‌های آلوده توسط کارکنان یک مجموع صحبت کرده‌ایم. اما آیا به نظر شما تمامی شرکت‌ها با این موضوع برخورد می‌کنند؟ عده ای از آنها که از آفیس ۳۶۵ دسترس می‌کنند بر این باور هستند که این نرم افزار دارای فیلترهای آنتی اسپم هست از همین رو تصور می‌کنند با مشکلی مواجه نخواهند شد.

با این حال هر چند که آفیس ۳۶۵ تعداد زیادی از اسپم‌ها را فیلتر می‌کند اما نمی‌توان اعلام کرد نرم‌افزار خطا ندارد و همان تعداد کم می‌تواند سبب آسیب جدی به یک مجموعه شود. با این اوصاف آسیب از آنها دور نخواهد بود و آنها درون معرض آلودگی قرار خواهند گرفت.

به گفته ایتنا از کسپرسکی آنلاین، موردی که همیشه باید به اين دقت کرد و هیچ گاه نباید اين را نادیده گرفت این هست که “صنعت اسپم” بیکار نخواهد ماند. مجرمان به طور مداوم روش‌ها و فناوری‌های جدیدی برای دور زدن فیلترها و آنتی اسپم‌ها ایجاد و از آنها برای اهداف خود دسترس می کنند. آنها ایمیل‌ها را از آدرس‌های مختلف ارسال می کنند تا بتوانند عملیات فیلترینگ نرم افزارها را دور بزنند.

درون نگاه اول گیرندگان بدشانس ایمیل‌های اسپم ممکن هست تنها یک ایمیل تبلیغاتی را دریافت نمایند. اما این ایمیل تنها یک ایمیل ساده نخواهد بود. محتوای ایمیل دریافت شده می تواند انواع مختلف بدافزارهایی باشد که می‌تواند عاقبت ناخوشایندی برای سیستم و اطلاعات شما رقم بزند. اين چیز که ما درون حال حاضر درون مورد اين صحبت می کنیم تعداد محدودی از باج‌افزارها و ایمیل‌های فیشینگ نیست. ایمیل‌های اسپم می‌توانند کمپین‌های مخربی را شامل شوند که وجود اين ها خطر بزرگی برای اطلاعات و سیستم محسوب می‌شود.

مجرمان، کسب و کار و مجموعه ی شما را به عنوان یک هدف درون نظر می گیرند، اين ها ایمیل های خاصی را ایجاد می کنند که تشخیص اين ها کار راحتی نخواهد بود و از این راه کاربران و کارمندان را فریب می دهند. ارسال ایمیل های اسپم زمانی خطرناک تر خواهد شد که آنها به عنوان ایمیل‌های کاری از سوی کارمندان و یا حتی مدیر عامل یک شرکت به دیگر بخش های مجموعه ارسال گردد.

فیلترهای هر نرم افزاری نمی تواند نقش یک راهکار امن را ایفا کند، از همین رو بایستی فیلترهای استاندارد تقویت شوند و محافظ‌های اين ها دارای چند لایه‌ی امنیتی باشند. ایمیل‌های ورودی بایستی نه تنها از لحاظ محتوا بلکه به منظور وجود مجرمان سایبری نیز مورد بررسی قرار گیرند. برای راهبرد این دو مشکل یادگیری ماشین راهکاری ایده آل و مطمئن هست.

درون هر دو حمله‌ها، چه سایبری و چه اسپم‌ها مجرمان مدام روش‌های خود را تغییر می دهند و از روش‌های پنهان دسترس می کنند. از همین رو آپدیت بودن راهکارهای امنیتی و انعطاف پذیری آنها درون این مسئله بسیار مهم هست، چرا که مجرمان هر روز از روش‌های جدیدی برای حملات خود دسترس می‌کنند و درون صورتی که راهکارهای امنیتی مطابق رشد آنها پیش نروند از آنها عقب خواهند ماند و هرگز نمی‌توانند مانع آلودگی آنها شوند.

ما این تکنولوژی به روز و پیشرو را هوش HuMachine می‌نامیم و بر پايه این تکنولوژی تمام راهکارهای خود از جمله تکنولوژی آنتی اسپم را مجهز می کنیم. به لطف HuMachine تمام تکنولوژی‌های ما توانسته نتایجی عالی درون آزمون های مستقل دریافت کند. علاوه بر این نظارت دائمی توسط کارشناسان خبره (نیروی انسانی) بر روی تمام فعالیت‌ها نه تنها میزان تشخیص را بهبود می‌بخشد بلکه سبب می شود تا اطلاعات مهم درون کسب و کارها به صورت تصادفی از بین نروند.

تا همین اواخر فناوری‌های حفاظت از ایمیل تنها درون راهکارهای امنیتی به صورت پیش فرض قرار می گرفت و این فناوری درون زیرساخت‌های یک نرم‌افزار به محافظت می‌پرداخت. با این حال درون حال حاضر بسیاری از شرکت‌ها به ویژه کسب و کارهای کوچک درون حال دسترس از سرویس Exchange Online بخشی از نرم‌افزار مایکروسافت آفیس ۳۶۵ هستند.

ما به طور ویژه ای به منظور بالا بردن امنیت مایکروسافت آفیس، امنیت کسپرسکی را برای مایکروسافت آفیس ۳۶۵ ارائه می‌کنیم. این راهکار به طور قابل توجهی کارایی حفاظت را با دسترس از فیلترهای استاندارد افزایش می‌دهد. بنابراين از اين درون صورتی که هر ایمیل اسپمی وارد مجموعه شود و قصد تخریب ایمیل های کارمندان را داشته باشد فورا توسط این راهکار مسدود خواهد شد.

تنها تصور کنید ۹۹٫۹۹% احتمال خطا وجود ندارد اما اين مقدار باقی مانده ضعیف می‌تواند به آلودگی یک مجموعه منجر شود. از همین رو راهکار اختصاصی ما برای آفیس ۳۶۵ می‌تواند عاملی مهم درون حفاظت از ایمیل‌های یک شرکت و مجموعه باشد.

 


مطالب پیشنهادی