دوربین سه گانه هوآوی پی 20 (Huawei P20) و زائده نمایشگر لو رفت
۱۶ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

می دانیم که قطعا سال ۲۰۱۸ سالی هیجان انگیز درون بخش دوربین موبایل خواهد بود. جذابیت این سال برای دوربین های موبایل این هست که شرکت های مختلف “دید” مخصوص به خود را دارند و هر یک درون جهتی گام برداشته اند که فکر کردن به اين مو به تن کاربر سیخ می کند! برای مثال ایده انقلابی دوربین چندگانه با لنز چرخان نوکیا و زایس را به یاد آورید و یا دیافراگم متغیر گلکسی W2018 سامسونگ و ولي موضوع این مطلب، دوربین سه گانه هوآوی پی ۲۰ (Huawei P20) که هنوز دقیقا مشخص نیست هوآوی دقیقا چه مکانیسیمی را برای اين درون نظر گرفته باشد! درون ادامه با ترنجی همراه باشید تا ببینیم دوربین سه گانه هوآوی پی ۲۰ (Huawei P20) چه ظاهری خواهد داشت و آیا زائده نمایشگر واقعا درون پرچمدار بعدی هوآوی وجود خواهد داشت؟

می دانیم که هوآوی درون تاریخ ۷ فروردین و بنابراين از هیاهوی نمایشگاه MWC 2018 تصمیم دارد که از خانواده بعدی پرچمدار سری پی (Huawei Px) خود رونمایی کند. شایعات هنوز به توافق نرسیده اند که هوآوی نام نسل بعدی پرچمدار سری پی خود را چه چیزی گزينش خواهد کرد اما یکی محتمل ترین حدس های هوآوی پی ۱۱ (Huawei P11) یا هوآوی پی ۲۰ (Huawei P10) هست. به هر حال هر نامی که پرچمدار ۲۰۱۸ هوآوی داشته باشد یکی از مهم ترین شایعات پیرامون اين دوربین سه گانه هست که نگاه های خیلی از کاربران را به خود جلب خواهد کرد.

درون جدیدترین تصاویر لو رفته از قاب هوآوی پی ۲۰ (Huawei P20) می بینیم که یک نوار کشیده عمودی درون کنار دستگاه قرار دارد که ۳ دوربین را به صورت ردیفی درون کنار هم قرار داده هست. پایین دوربین ها می توان دید که یک فلاش دوگانه و سیستم فوکوس لیزری وجود دارد اما متاسفانه از روی قاب نمی توان اعلام کرد که چه مکانیسمی برای دوربین سه گانه هوآوی پی ۲۰ (Huawei P20) درون نظر گرفته شده هست. مشخص نیست که این دوربین سه گانه برای تمام اعضای خانواده هوآوی پی ۲۰ برقرار باشد یا نه اما انتظار داریم حداقل یکی از اين ها با چنین سیستم دوربینی عرضه شود.

ولي ما درون ترنجی کمی بیشتر به تصاویر بالا دقت کردیم و همانطور که می بینید قاب خاکستری با زائده نمایشگر و بدون حسگر اثرانگشت دیده می شود اما درون قاب مشکی با حسگر اثرانگشت جلوی دستگاه و بدون زائده تصویر. بدین ترتیب می توان نتیجه گرفت که هوآوی پی ۲۰ تصویر با قاب مشکی و هوآوی پی ۲۰ پلاس (Huawei P20 Plus) تصویر با قاب خاکستری هست!

دوربین سه گانه هوآوی پی 20

دوربین سه گانه هوآوی پی ۲۰

به نظر منبع مطلب آنطور که از نمای بالا و پایین قاب هوآوی پی ۲۰ (Huawei P20) مشخص هست جایی برای جک ۳٫۵ میلی متری صدا درون نظر گرفته نشده هست. روی لبه بالایی سوراخ نه چندان کوچکی دیده می شود که می تواند برای جک ۳٫۵ میلی متری صدا باشد اما اگر اين را برای جک ۳٫۵ میلی متری صدا خرج کنیم، جایگاه میکروفون دوم حذف نویز یا فرستنده مادون قرمز که پایه ثابت محصولات پرچمدار هوآوی هست، کجا خواهد بود؟!

زائده نمایشگر هوآوی پی 20

زائده نمایشگر هوآوی پی ۲۰

ما درون ترنجی کمی کنجکاوی کردیم و با کمی تغییر درون تصویر متوجه زائده نمایشگر هوآوی پی ۲۰ پلاس (Huawei P20 Plus) نیز شدیم که می تواند موضوع قابل توجهی باشد. از دیگر موارد قابل استخراج می توان به حسگر اثرانگشت پایین نمایشگر و روی قاب جلویی برای هوآوی پی ۲۰ (Huawei P20) اشاره کرد. می توان انتظار داشت که هوآوی پی ۲۰ پلاس از سیستم تشخیص چهره سه بعدی شبیه به Face ID خود دسترس کند.

نمایشگر هوآوی پی 20

نمایشگر هوآوی پی ۲۰

هنوز اطلاعات زیادی درباره هوآوی پی ۲۰ (Huawei P20) مشخص نیست اما انتظار داریم درون روزهای آتی هوآوی برای داغ نگاه داشتن بازار پیش از معرفی پرچمدارش، اطلاعات مدیریت شده ای را افشا کند! نظر شما چیست؟ فکر می کنید هوآوی با پی ۲۰ بتواند آنقدری که خانواده میت ۱۰ (Mate 10) موفق ظاهر شد، بازار را تحت تاثیر قرار بدهد؟ درون نظر داشته باشید که این اولین نسل از پرچمدارهای خانواده P هوآوی هست که با نمایشگر کم حاشیه عرضه خواهد شد و این فاکتور با اهمیتی برای تغییر نگاه ها به اين خواهد بود.


مطالب پیشنهادی