ده هزار کارمند IBM اخراج می‌شوند
۱۳ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

ده هزار کارمند IBM اخراج می‌شوند

شرکت IBM برای ۳۰ درصد از ۱۰۳ هزار کارمندی که درون بخش ارائه خدمات رایانه‌ای درون اختیار دارد، نرم افزار‌ریزی‌های جدید کرده هست و درون این میان یک منبع آگاه داخلی می‌گوید حدود ۱۰ هزار نفر از آنها تا پایان سال ۲۰۱۸ میلادی اخراج می‌شوند.

به گفته ایتنا از شماران سیستم به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، این منبع آگاه از تصمیمات داخلی شرکت IBM مطلع هست و بر پایه اين می‌گوید ۱۰ هزار شغل درون این کشور طبقه‌بندی شده‌اند که تا پایان سال جاری ناچار به حذف آنها هستند.

گفتنی هست شرکت IBM به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده رایانه‌های شخصی درون جهان بود و هم‌اکنون به عنوان تولیدکننده قطعات، لوازم تکمیلی و نرم‌افزارهای مربوطه، فعالیت می‌کند و طی سه ماه گذشته موفق شد بنابراين از ۲۲ فصل متوالی ضرردهی، درآمدهای خود را افزایش دهد.

سخنگوی شرکت IBM از ارائه هرگونه پاسخ درون این زمینه خودداری کرد و نيوز مربوط به اخراج کارمندان را تایید یا تکذیب نکرد.

بر پايه خبري منتشره موجود، مشخص شده هست که شرکت مذکور درون گام نخست ۵ هزار نفر را اخراج می‌کند تا بنابراين از پرداخت تمامی حقوق و دستمزد آنها و تسویه کامل، بخش دوم طرح خود برای اخراج پنج هزار کارمند دیگر و درون مجموع جابه‌جایی ۳۰ هزار کارمند خود را به انجام برساند.

شایان ذکر هست که این چندمین باری هست که IBM درون سال‌های اخیر دست به اخراج کارمندان می‌زند تا از این طریق بتواند توان بیشتری برای ادامه مسیر داشته باشد.

شرکت IBM بر پايه آخرین نرم افزار‌ریزی‌های خود تصمیم گرفته هست ۲۰ درصد کارمندان خود را درون دفتر مرکزی نگه دارد، ۲۰ درصد دیگر را درون دیگر نقاط آمریکا مدیریت کند و ۶۰ درصد کارمندان اين درون خارج از مرزهای آمریکا مشغول باشند.

 


مطالب پیشنهادی