حمایت از تولید نرم افزارهای داخلی با وام 15 میلیونی !
۲۲ام دی ۱۳۹۶ دوربین

حمایت از تولید نرم افزارهای داخلی با وام 15 میلیونی !

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور حمایت از تولید نرم افزارهای داخلی به تولیدکنندگان اپلیکیشن‌ها وام ۱۵ میلیونی اعطا می‌کند.

هدف از این امر حمایت از تولید نرم افزار‌های کاربردی ایمن و محتوای چندرسانه‌ای موبایل هست. برای هر درخواست توسعه‌دهندگان نرم‌افزارها، وزارت ارتباطات ۱۵میلیون تومان تسهیلات درنظر گرفه هست.

به گفته تکراتو و به نقل از مهر، براساس دستورالعمل اعطای تسهیلات از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، که سال گذشته به تصویب هیات وزیران رسید، حمایت از توسعه دهندگان حقیقی و حقوقی اپلیکیشن‌های ایمن، محتوای چندرسانه‌ای و همچنین حمایت از تولید نرم افزارهای داخلی تلفن همراه درون دستور کار این وزارتخانه قرار گرفت.

درون ادامه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تا پایان آبان ماه به توسعه دهندگان حقیقی و حقوقی نرم افزارهای کاربردی ایمن و محتوای چندرسانه‌ای تلفن همراه مهلت داد تا درخواست خود را برای دریافت وام اعلام کنند.

سقف تسهیلات برای حمایت از تولید نرم افزارهای داخلی

براساس بررسی‌های انجام شده مشخص شده هست که سقف تسهیلات درون نظر گرفته شده برای حمایت از تولید نرم افزارهای داخلی ، به ازای هر متقاضی مبلغ ۱۵ میلیون تومان هست. درون صورتی متقاضی درخواستی بیش از ۱۵ میلیون تومان داشته باشد باید از طریق ثبت نام درون فراخوان طرح‌های فناورانه اقدام نماید.

شرایط لازم برای اعطای وام به توسعه ‌دهندگان

لازم به ذکر هست که ارائه تسهیلات برای حمایت از تولید نرم افزارهای داخلی، تولید و توسعه اپلیکیشن‌ها، بر مبنای نرم افزار کسب و کار مشخصی هست که باید درون ابتدا به تایید کارگروه ارزیابی این تسهیلات برسد. همچنین باید اعلام کرد که این تسهیلات به افرادی تعلق خواهد گرفت که درون گذشته حداقل یک اپلیکیشن با کیفیت موبایل تولید کرده باشند. همچنین لازم هست تا نرم افزار کسب و کار متقاضیان به صورت مبسوط و براساس قالب ارائه شده از سوی دبیرخانه وام وجوه اداره شده، ارائه گردد.

طرح‌های ارائه شده توسط متقاضیان بنابراين از ارزیابی کارگروه استانی و تایید نهایی درون دبیرخانه کارگروه، از طریق وبگاه وجوه اداره شده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای طی مراحل بعدی به صندوق کارآفرینی امید معرفی خواهد شد.

اعضای دبیرخانه کارگروه چه کسانی هستند؟

دبیرخانه کارگروه شامل مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هر استان، نماینده پارک علم و فناوری استان، نماینده صندوق کارآفرینی امید، نماینده سازمان نظام صنفی رایانه‌ای و یک نفر از خبرگان و توسعه دهندگان با سابقه نرم افزارهای کاربردی موبایل به گزينش مدیرکل ICT استانی هست که متقاضی از اين اقدام کرده هست.

براساس اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اعتبارات مورد نیاز و اعطای تسهیلات برای حمایت از تولید نرم افزارهای داخلی به متقاضیان حقیقی از محل منابع صندوق کارآفرینی امید و به متقاضیان حقوقی از محل وجوه اداره شده وزارت ارتباطات خواهد بود.

 

بیشتر بخوانید:

.


تکراتو را درون تلگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی