جدایی سامسونگ از کوالکام! اسنپدراگون 855 ساخت TSMC خواهد بود؟
۲ام دی ۱۳۹۶ دوربین

اگر از علاقه مندان به فناوری باشید می دانید که کوالکام یکی از بزرگترین تولیدکننده های چیپست های موبایل هست. این شرکت چیپست های محبوب اسنپدراگون را می سازد که شاید قلب همین موبایل یا تبلتی که هم اکنون با اين ترنجی را می خوانید با اين بتپد! سامسونگ یکی از بزرگترین تولیدکننده های نیمه هادی های جهان هست و درون ساخت چیپست موفق اسنپدراگون ۸۳۵ با این شرکت امریکایی همکاری کرد. چیپست اسنپدراگون ۸۴۵ نیز با همکاری این شرکت کره ای برای کوالکام ساخته خواهد شد اما گفته هایی مبنی بر احتمال جدایی سامسونگ از کوالکام و محول شدن ساخت اسنپدراگون ۸۵۵ به شرکت تایوانی TSMC می رسد. درون ادامه با ترنجی همراه باشید تا درون این زمینه بیشتر بدانیم.

شرکت تایوانی TSMC تبدیل به رقیب چموشی برای سامسونگ شده هست. این شرکت تا پیش از این سهم زیادی از تولید چیپست های اپل را از سامسونگ ربوده بود حالا گویا احتمالا می خواهد درون سال ۲۰۱۹ یک پیشرفت بزرگ و بلعیدن سهم بزرگ دیگری از سامسونگ را رقم بزند.

طبق گفته منتشر شده از Nikkei Asian Review احتمالا کوالکام برای ساخت چیپست بعدی خود که احتمالا اسنپدراگون ۸۵۵ نامیده شود با شرکت تایوانی TSMC همکاری نماید. این شرکت برای چارک ابتدایی سال ۲۰۱۸ با کوالکام درون جهت ساخت چیپ های مودم همکاری می کند و احتمالا این همکاری گسترش یابد.

شرکت TSMC

شرکت TSMC

طبق شایعات احتمالا TSMC درون همکاری آتی خود با کوالکام و اپل چیپست هایی بر مبنای معماری ۷ نانومتری را خواهد ساخت. شرکت تایوانی TSMC درون حال حاضر می تواند با معماری ۷ نانومتری کار کند اما سامسونگ به دلیل تمرکز بر توسعه نسل دوم معماری ۱۰ نانومتری درون ارایه معماری ۷ نانومتری از رقیب تایوانی خوب عقب تر هست. انتظار می رود سامسونگ درون نیمه دوم سال ۲۰۱۸ آغاز به تولید انبوه چیپست هایی با معماری ۷ نانومتری کند.

کوالکام هر ساله ده ها میلیون چیپست برای شرکت های تولیدکننده موبایل می سازد و بخش قابل توجهی از این رقم برای پرچمدارهای این شرکت هاست. اگر سامسونگ سهم خود را از همکاری با کوالکام از دست بدهد مشخصا ناکامی قابل توجهی برای اين خواهد بود.

نظر شما چیست؟ آیا سامسونگ درون ساخت اسنپدراگون ۸۵۵ و همکاری آتی با کوالکام بازی را به TSMC واگذار می کند؟


مطالب پیشنهادی