تمامي اپلیکیشن‌ها از فروشگاه Chrome گوگل حذف شد
۲۱ام آذر ۱۳۹۶ دوربین

تمامي اپلیکیشن‌ها از فروشگاه Chrome گوگل حذف شد

به تازگی شرکت گوگل درون بخش Web Apps فروشگاه اینترنتی Chrome Web Store خود تغییرات بزرگی لحاظ کرد، و بر پايه اين، تمامي اپلیکیشن‌های کاربردی حذف شدند تا به بخش Progressive Web Apps انتقال یابند.

به گفته ایتنا از شماران سیستم هر چند اپلیکیشن‌های مبتنی بر وب برای مرورگر اینترنتی کروم بسیار کاربردی محسوب می‌شوند، با این وجود گوگل معتقد هست تلاش کاربران برای دسترس از این نرم‌افزارها محدودیت‌هایی را برای سیستم عامل رایانه‌ای Chrome OS به  وجود آورده هست.

به گفته گوگل «اپلیکیشن‌های بسته‌بندی شده» اين دسته از نرم‌افزارهایی هستند که دسترس از آنها کمتر به کاربران توصیه می‌شود و درون عین حال می‌توانند خدمات یک سایت اینترنتی بخصوص را درون قالب یک افزونه یا یک ابزار کاربردی ارائه دهند.

گوگل می‌گوید هر چند تنها یک درصد از کاربران Chrome با نصب این نرم‌افزارها دچار آسیب شده‌اند و با این وجود شرکت مذکور ترجیح داده هست با حذف آنها جلوی مشکلات بعدی را بگیرد.

گفتنی هست گوگل از یک ماه قبل به کاربران اعلام کرده بود که که قصد حذف تمامی این نرم‌افزارها را دارد.

شرکت گوگل هم‌اکنون به تمام افراد و مراکز توسعه دهنده نرم‌افزاری هم اعلام کرده هست که ابزارهای ارائه شده توسط آنها ابتدای سال ۲۰۱۸ میلادی از روی تمام رایانه‌ها حذف خواهد شد.

این دسته از نرم‌افزارها درون خانواده ابزارهای Chrome Extensions یا افزونه‌های کروم طبقه‌بندی می‌شوند و قابلیت‌هایی را درون اختیار کروم می‌گذارند که تا پیش این شامل نمی‌شد.

شرکت گوگل به جای افزونه‌های مذکور به دنبال توسعه قابلیت جدیدی موسوم به Progressive Web Apps هست تا بر پايه اين هر کدام از سایت‌های اینترنتی بتوانند یک آیکون مجزا درون اختیار داشته باشند و به صورت آفلاین نیز خدمات خود را درون اختیار کاربران بگذارند.

 


مطالب پیشنهادی