تضمین امنیت USSDها با اپلت؛ تفاهم بانک مرکزی و رگولاتوری
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

تفاهم بین بانک مرکزی و رگولاتوری، تضمین امنیت USSDها را سبب شد. از این بنابراين سرویس کدهای دستوری موبایل امن هستند.

به گفته تکراتو و به نقل از مهر، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که جهت تضمین امنیت USSDها ، تفاهمی بین رگولاتوری و بانک مرکزی برقرار شده هست. وی اعلام نمود که از این بنابراين، سرویس کدهای دستوری موبایل امن هستند.

محمد جواد آذری جهرمی درون مورد تضمین امنیت USSDها ،  فعال سازی بستر USSD و دسترس از کدهای دستوری موبایل سخن اعلام کرد و اعلام نمود که پیرو مقررات گذاری و هچنین پیوست مقرراتی تنظیم شده، رگولاتوری بانک مرکزی و رگولاتوری وزارت ارتباطات با هم به تفاهم رسیده‌اند.


بیشتر بخوانید : ارائه خدمات پرداخت با کد USSD فعلا ادامه دارد؛ تضمین امنیت توسط اپراتورها


تضمین امنیت USSDها از طریق قرار دادن اپلت روی سیمکارت

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود که براساس توافق صورت گرفته بین سازمان تنظیم مقررات و بانک مرکزی، امنیت USSDها درون اولویت قرار گیرد. وی همچنین اعلام نمود که بر پايه تفاهمی که اپراتورهای تلفن همراه و شرکت‌های پرداخت الکترونیک (PSP) داشته‌اند، پیشنهاد شده هست تا تضمین امنیت USSDها با دسترس از قرار دادن یک اپلت روی سیمکارت انجام گیرد.

محمد جواد آذری جهرمی، هدف از انجام این کار را تضمین امنیت USSDها اعلام کرد و تاکید نمود که از این طریق ملاحظات بانک مرکزی نیز، درون مورد امنیت این روش پرداخت الکترونیک، محقق خواهد شد. به گفته آذری جهرمی این راهکار هم اکنون درون دست بررسی و انجام هست.


بیشتر بخوانید :


آزادسازی فضای فرکانسی تحقق اینترنت اشیا درون کشور را سبب می‌شود!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درون مراسم افتتاح سومین کنفرانس و نمایشگاه اینترنتی اشیاء، به ظرفیت‌هایی که درون کشور درون حوزه اینترنت اشیا وجود دارد اشاره کرد و اعلام نمود که ساخت سنسورها و همچنین محصولات مرتبط با فناوری اینترنت اشیا درون کشور، به عرصه صنعتی رسیده هست.

محمد جواد آذری جهرمی، تاکید نمود که تحولات مربوط به حوزه اینترنت اشیا درون کشور، نشان از ظرفیت‌های خوب درون این حوزه دارد. وی تاکید نمود که درون صورتی که آزادسازی فضای فرکانسی درون زمان مناسب صورت گیرد، به زودی از این فناوری درون کشور بهره برداری خواهد شد.


بیشتر بخوانید : بررسی امنیت اینترنت اشیا؛ آیا اینترنت اشیا امن هست؟


محمد جواد آذری جهرمی همچنین اعلام نمود که اکوسیستم دستیابی به اینترنت اشیا، بیگ دیتا، هوش مصنوعی و نسل پنجم موبایل درون کشور درون حال تکمیل هستند و یادآور شد که براساس پایشی که تاکنون درون این زمینه صورت گرفته هست، بیش از ۳۰۰ شرکت درون کشور وجود دارند که درون حوزه اینترنت اشیا درون حال فعالیت هستند. به گفته وزیر ارتباطات حدود ۸۰ شرکت از این تعداد دارای محصول نیز هستند.

وزیر ارتباطت و فناوری اطلاعات اعلام نمود که درون زمینه اینترنت اشیا درون کشور، هنوز مقررات گذاری لازم انجام نشده هست و بنابراین آنها اکنون درصدد تدوین ضوابط و استانداردهای لازم برای این فناوری درون کشور هستند.

۱۰۰ هزار شغل درون حوزه  IT زیرساخت لازم را دارند!

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درون ادامه صحبت‌های خود درون مورد تضمین امنیت USSDها و اینترنت اشیا، اعلام نمود، که بر پايه آمارهای موجود درون این زمینه، دریافتی شاخص ایجاد ۱۰۰ هزار شغل درون حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات درون سال ۹۵ و ۹۶ محقق شده هست. وی ادامه داد که پیش بینی می‌شود درون سال آینده نیز این توسعه ادامه داشته باشد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود وزارت ارتباطات، مسئول ایجاد اشتغال مستقیم برای هیچ کسی نیست و تاکید کرد که زیرساخت‌های مرتبط با ایجاد اشتغال درون این حوزه برای تمامي فراهم هست و درون دسترس تمامي نیز قرار دارد. به گفته وی درون صورتی که موانع کسب و کار، از جمله نظام حقوقی، مالیاتی و بیمه‌ای برداشته شود، افزایش و رشد اشتغال درون این حوزه بیش از همیشه اتفاق خواهد افتاد.


بیشتر بخوانید : سیستم های اینترنت اشیا مورد حمله بدافزاری قرار گرفتند!


جذب نخبگان درون سازمان‌های ذیربط

محمد جواد آذری جهرمی، درون مورد سوالی مبنی بر جذب نخبگان درون سازمان‌های ذیربط وزارت ارتباطات اعلام نمود که دولت قصد ایجاد اشتغال به صورت مستقیم را ندارد. آذری جهرمی اعلام نمود که آنها درون حوزه فناوری اطلاعات از نخبگان به عنوان لوکومتیو نام می‌برند که خود سبب ایجاد اشتغال می‌شود و درون صورتی که درون ادامه قصد داشته باشند از آنها درون شغل‌های دولتی دسترس کنند، این امر با اقتصاد دیجیتال درون تضاد خواهد بود و سبب می‌شود خلاقیت نخبگان زیر سوال برود.

.


مطالب پیشنهادی