بهترین خودروسازان سال 2018 از نگاه مجله Autotrader
۲۶ام دی ۱۳۹۶ دوربین

بهترین خودروسازان سال 2018

درون حال حاضر، برخی از شرکت‌های خودروسازی از اعتبار بالایی برخوردار هستند و برخی نیز پتانسیل قرار گرفتن درون فهرست جذاب‌ترین و بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ را دارند.

شرکت‌های خودروسازی معتبری مانند ب ام و (BMW)، مرسدس بنز (Mercedes Benz)، پورشه (Porsche)، شورولت (Chevrolet) و فورد (Ford) و تویوتا (Toyota) سالیان سال هست که نام خود را به عنوان برترین خودروسازان جهان مطرح نموده‌اند. اما برخی از شرکت‌ها نیز بوده که با ارائه نمونه‌هایی جذاب و قابل دقت، توانایی مطرح شدن و تبدیل شدن به بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ را دارند.

شاید این شرکت‌ها نمونه‌هایی محبوب و شناخته شده و با فروش بالا به حساب نیایند، اما با ارائه خودروهایی زیبا، قدرتمند، مدرن و مجهز به جدیدترین تکنولوژی‌های موجود درون صنعت خودرو، قابلیت تبدیل شدن به نمونه‌هایی جهانی را دارند. درون ادامه به معرفی و بررسی بهترین خودروسازان و برندهای صنعت اتومبیل درون سال ۲۰۱۸ از نگاه وب‌سایت Autotrader‌ خواهیم پرداخت.

Autotrader

پایگاه Autotrader یک وب سایت و مجله درون رابطه با صنعت خودرو هست. این شرکت که از زیرمجموعه های شرکت Cox Enterprise به حساب می آید، از سال ۱۹۹۷ میلادی فعالیت خود را آغاز نمود. درون حال حاضر این شرکت با ارائه نزدیک به ۳ میلیون خودرو از ۴۰.۰۰۰ نمایشگاه و نزدیک به ۲۵۰.۰۰۰ فروشنده شخصی از بزرگ ترین فروشندگان اینترنتی اتومبیل محسوب می گردد.

علاوه بر فروش انواع خودرو درون کلاس های بدنه مختلف و حتی نمونه های کلاسیک و کلکسیونی، اتوتریدر با تکیه بر هیئت تحریره قدرتمند و کارشنان خود، به معرفی و بررسی خودروهای موجود درون بازار پرداخته و با ارزیابی دقیق، به نقد و برری نمونه های ارائه شده خودروسازان فعال درون آمریکای شمالی و ایالات متحده آمریکا می پردازد.

بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸

برای تهیه این فهرست، از نظرات متخصصین این وب‌سات معتبر دسترس شده هست. این متخصصان شامل برایان مودی (Brian Moody)، تارا ترومپتر (Tara Trompeter) و داگ دی‌مورو (Doug DeMuro) بوده که همگی از اعضای هیئت تحریره و کارشناسان Autotrader هستند. بنا بر نظر این اشخاص و با دقت به تجربه و نگاه به مد‌های آتی، بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ که نمونه‌هایی جذاب و درخور دقت را راهی بازار خواهند کرد، عبارتند از:

آئودی (Audi)

شرکت آلمانی آئودی برای سال جدید هم تنوع محصولات خود را با عرضه نمونه‌هایی مانند آئودی Q3 و A5 Sportback افزایش داده و هم با دسترس از سیستم کابین مجازی یا Virtual Cockpit خود، توانسته یکی از بهترین و جدیدترین تکنولوژی‌های این صنعت را درون تولیدات خود به کار گرفته و برند خود را به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان خودرو درون سال ۲۰۱۸ مطرح نماید.

به عقیده داگ دی‌مورو (سردبیر وب‌ لاگ Autotrader)، کابین مجازی آئودی یکی از جذاب‌ترین و تاثیرگذارترین تکنولوژی‌های دسترس شده درون تاریخ این صنعت به حساب‌ می‌آید. به گفته تارا ترمپتر (سردبیر و نرم افزار‌گذار وب سایت Autotrader) تنها دسترس از تکنولوژی‌های فوق مدرن نیست که آئودی را به این جایگاه می‌رساند، بلکه زبان طراحی جدید خودروهای شاسی بلند این شرکت با ظاهر نرم و سیال، کابین لوکس و مجلل و چند منظوره بودن، نمونه‌های تولیدی آئودی درون کلاس شاسی بلند را به یکی از اولویت‌های مادران آمریکایی تبدیل نموده هست.

بهترین خودروسازان سال 2018

نمونه‌هایی مانند آئودی A8 با قرار گرفتن درون جمع خودروهای سدان لوکس، به عنوان رقیبی برای همتایان آلمانی و آمریکایی مانند ب ام و سری ۷ ، مرسدس بنز کلاس اس، کادیلاک CT6، پورشه پانامرا (Porsche Panamera) و لکسوس کلاس LS این برند لوکس آلمانی را درون فهرست بهترین خودروسازان جهان درون سال ۲۰۱۸ قرار خواهد داد.

درباره آئودی

شرکت آئودی درون سال ۱۹۱۰ میلادی توسط آگوست هورچ (August Horch) درون شهر Ingolstadt آلمان تاسیس شد. بنابراين از جنگ جهانی دوم نیز دوره جدید فعالیت های این شرکت آغاز شد و از اين زمان تاکنون این شرکت به تهیه و تولید خودروهای مختلف درون کلاس های بدنه متفاوت پرداخته که همگی به قدرت بالا و کابین و تحهیزات لوکس شهرت دارند. این شرکت درون حال حاضر متعلق به گروه خودرو سازی فولکس واگن (Volkswagen) آلمان هست.

هوندا (Honda)

شرکت خودروسازی ژاپنی هوندا به نظر می‌رسد که با دقت به طیف گسترده محصولات خود، نامزد همیشگی قرار گرفتن درون جمع بهترین خودروسازان جهان باشد. دامنه وسیع تولیدات درون کلاس‌های بدنه مختلف مانند هوندا فیت (Fit) درون کلاس خودروهای فوق کوچک (Subcompact)، هوندا سیویک (Civic) درون جمع خودروهای هاچ بک و هات هچ (Hothatch)، هوندا آکورد (Accord) درون گروه خودروهای خانوادگی سایز متوسط (Mid-Size Sedan)، شاسی بلند‌های CR-V و پایلوت (Pilot) و مینی ون اودیسه (Odyssey) گواهی بر این مدعا هستند.

بهترین خودروسازان سال 2018

به عقیده برایان مودی (از دبیران ارشد Autotrader)، شرکت هوندا یک خودروساز جریان ساز بوده که با تکیه بر دانش فنی و تجربه چندین دهه‌ای خود، روش ساخت و عرضه محصولات مردمی و عامه پسند را به خوبی فرا گرفته هست. این محصولات همیشه از کیفیت بالایی برخوردار بوده و هر ساله نیز بر توانایی‌ها و ویژگی‌های آنها نیز افزوده می‌شود. ولي نباید حضور خودروهای اسپرتی مانند هوندا سیویک Type-R و Si حاضر درون خودروهای کلاس بدنه هات هچ (Hothatch) را درون جلب نظر رانندگان حرفه‌ای از نظر دور داشت.

بهترین خودروسازان سال 2018

به عقیده تارا ترومپتر هوندا برای هر نسل و هر قشری از جامعه یک خودروی مناسب را تولید کرده و با طراحی خودروهایی با کارایی‌های مختلف، از رانندگی روزمره و کم مصرف گرفته تا خودروهای اسپرت با توانایی‌های حرکتی بالا، بار دیگر حضور خود را به عنوان یکی از بهترین خودرسازان سال ۲۰۱۸ اعلام خواهد کرد.

درباره هوندا

شرکت خودرو سازی هوندا درون سال ۱۹۴۸ توسط سویچیرو هوندا (Soichiro Honda) و تاکئو فوجیساوا (Takeo Fujisawa) درون شهر توکیو تاسیس شد. این شرکت طیف گسترده ای از محصولات موتوری شامل اتومبیل، موتورسیکلت، انواع موتور و پیشرانه، اسکوتر و حتی هواپیما را تولید می کند. موتور سیکلت های تولیدی این شرکت از شهرتی جهانی برخوردار هستند. این شرکت درون حال حاضر با تولید خودروهای لوکس تحت برند آکورا (Acura) به رقابت با بزرگانی چون ب ام و و مرسدس بنز می پردازد.

جیپ (Jeep)

درون حال حاضر خودروهای شاسی بلند یا اس یو وی (SUV) سهم بسیار بزرگی از بازار را به خود اختصاص داده‌اند و بیشتر تولید کنندگان اتومبیل درون سرتاسر جهان، چند نمونه از این کلاس بدنه را درون خط تولید خود قرار داده اند. شرکت‌هایی مانند جیپ ایالات متحده آمریکا نیز با تکیه بر سابقه بسیار طولانی خود درون ساخت نمونه‌های تمامي جا رو دو دیفرانسیل، از ارزش و اعتبار بسیار بالایی برخوردار هستند.

بهترین خودروسازان سال 2018

درون حالیکه سایر شرکت‌های زیر مجموعه گروه کرایسلر (Chrysler) از رقبای اروپایی و آسیایی شاسی بلند خود جا مانده‌اند، جیپ هنوز با قدرت به یکه تازی درون این کلاس ادامه می‌دهد. به عقیده داگ، این شرکت برای هر طیفی از طرفداران خودروهای شاسی بلند نمونه‌ای را تولید می‌کند. جیپ رانگلر (Wrangler) یکی از بهترین خودروهای شاسی بلند و مناسب جاده‌های خاکی درون جهان از چندین دهه پیش به حساب می آید. جیپ گرند چروکی ترک هاوک (Jeep Grand Cherokee Trackhawk) نیز با دقت به قدرت بسیار بالا، طراحی بدنه بسیار وحشی، عملکرد خیره کننده و کابین مجهز، یکی از ابر شاسی بلندهای حاضر درون بازارهای جهانی به حساب می آید و با قابلیت رقابت با لامبورگینی اوروس (Urus)، این شرکت را درون بین بهترین خودروسازان جهان درون سال ۲۰۱۸ قرار می دهد.

بهترین خودروسازان سال 2018

این خودروی قدرتمند و بسیار سریع از لحاظ عملیاتی، توانایی رقابت با نمونه‌های چند صد هزار دلاری لامبورگینی (Lamborghini) و پورشه و ب ام و را دارد. برایان درون خصوص این خودروساز اضافه می‌کند: جیپ دقیقا چیزی هست که مردم از یک خودرو انتظار دارند ؛ نمونه‌ای مناسب با توانایی‌های ذاتی برای سفرهای هیجان انگیز و لذت بخش درون دل طبیعت درون کنار ظاهر خشن و قدرتمند!

درباره جیپ

شرکت آمریکایی جیپ یکی از زیر مجموعه های گروه خودروسازی آمریکایی فیات کرایسلر (Fiat Chrysler) بوده که از دهه ۱۹۴۰ میلادی به تولید انواع خودروهای شاسی بلند با قابلیت حرکت درون مسیرهای ناهموار و خارج از جاده و نظامی اشتغال دارد. از مشهورترین نمونه های تولیدی شده توسط این شرکت می توان به جیپ ویلیز (Willys) اشاره کرد که یکی از اولین خودروهای بیابانی درون جهان به حساب می آید و بیشتر متولدین دهه‌های ۱۳۵۰ خاطره‌ای از حضور این خودروی نظامی درون خیابان‌ها دارند.

کیا (Kia)

از شرکت کره‌ای کیا موتور کمتر از دو دهه پیش به عنوان یک تولید کننده خودروهای اقتصادی و ارزان‌قیمت یاد می‌شد که معدود نمونه‌های جذابی را نیز درون خط تولید خود قرار داده بود. اما درون حال حاضر کیا یکی از معتبرترین نام‌ها درون صنعت اتومبیل به حساب می آید که نمونه‌هایی را با قابلیت رقابت با بهترین خودروهای جهان درون کلاس‌های مختلف تولید می‌کند.

بهترین شرکت های تولید خودرو سال 2018

یکی از دلایل اصلی موفقیت این شرکت کره‌ای را می‌توان درون طراحی بسیار زیبای محصولات دانست و درون حال حاضر خط تولید کیا، مملو از خودروهایی هست بسیار زیبا. حتی درون نگاه سخت‌گیرانه منتقدین نیز نمونه‌های تولید این شرکت بسیار زیبا و جذاب بوده و احتمالا اب دقت به سیستم نظارتی و مدیریتی، حتی یک خودروی زشت نیز اجازه خروج از خط تولید را ندارد!

بهترین شرکت های تولید خودرو سال 2018

کیا استینگر (Kia Stinger) یکی از محصولات جدیدی هست که با تکیه بر طراحی بسیار زیبا و چشم‌نواز خود و کابین مملو از امکانات مدرن و مجهز درون کنار توانایی‌های بسیار بالای دینامیکی و حرکتی شامل سرعت، شتاب و هندلینگ، یکی از جذاب‌ترین نمونه‌های سال ۲۰۱۸ میلادی به حساب می‌آید و تمامی اصحاب وب سايت درون انتظار ورود اين به صورت عمده به خیابان‌ها و جاده‌ها هستند.

بهترین شرکت های تولید خودرو سال 2018

به عقیده برایان علاوه بر استینگر، کیا اپتیما (Optima) و سورنتو (Sorento) نیز از سرآمدان کلاس خود به حساب آمده که با قیمتی پایین‌تر از سایر رقبای اروپایی و آمریکایی، امکانات و توانایی‌هایی مشابه را درون دسترس رانندگان قرار می‌دهند. به این ترتیب می‌توان این شرکت کره‌ای را با دقت به حجم بالای محصولات خوب برای سال جاری به عنوان یکی از بهترین تولید کنندگان خودرو درون سال ۲۰۱۸ میلادی به حساب آورد.

بیشتر بخوانید: بررسی و مشخصات فنی کیا سراتو مد سال ۲۰۱۸ میلادی ؛ سدانی کوچک و مجهز درون بازار ایران

درباره کیا

شرکت کیا موتورز (Kia Motors) درون سال ۱۹۴۴ میلادی درون شهر سئول کشور کره جنوبی تاسیس شد. این شرکت که درون حال حاضر یکی از بزرگترین نام ها درون عرضه صنعت اتومبیل جهان به حساب می آید، سال ها درون حیطه ساخت و تولید خودروهای کوچک و کم مصرف شهری فعالیت داشت. درون سه دهه گذشته، کیا با تولید نمونه هایی درون کلاس های بدنه مختلف سدان سایز بزرگ و شاسی بلند پا به تولید نمونه های لوکس و قدرتمند گذاشت. کیا درون حال حاضر یکی از زیر مجموعه های گروه خودرو سازی هیوندای (Hyundai) به حساب می آید.

لندروور (Land Rover)

شرکت بریتانیایی لندروور نیز مانند جیپ سابقه ای طولانی درون ساخت خودروهای شاسی بلند داشته و طی چند گذشته نمونه هایی بسیار جذاب و قدرتمند را راهی بازارهای جهانی نموده هست. اما درون حال حاضر این شرکت با تلفیق قابلیت‌های دینامیکی و قدرت بالا با کابین‌های لوکس و مجلل مجهز به جدیدترین تکنولوژی های روز، از موقعیت بسیار مناسبی درون بازار خودروهای شاسی بلند و کراس اوور برخوردار شده هست.

بهترین شرکت های تولید خودرو سال 2018

هرچند علاقمندان این برند هنوز صبورانه منتظر ساخت و تولید نمونه های جدید مد افسانه‌ای تمامي جا رو و آفرود لندروور دیفندر (یا Defender که درون بازار ایران بیشتر با نام پاژن شناخته شده هست) هستند، به نظر می رسد که این شرکت نرم افزار‌ای متفاوت را درون دستور کار خود قرار داده هست. لندروور درون حال حاضر شش نمونه مختلف درون کلاس شاسی بلند را درون خط تولید خود قرار داده که همگی به جذاب‌ترین و مدرن‌ترین تکنولوژی‌های موجود درون این صنعت چند صد میلیارد دلاری و حیاتی آراسته شده‌اند.

بهترین شرکت های تولید خودرو سال 2018

داگ درون این خصوص می‌گوید: به نظر می رسد که لندروور برای هر کدام از علاقمندان خودرو نمونه ای را مهیا نموده هست و بدون وقفه محصولات جدید را به خط تولید خود می افزاید. علاوه بر ظاهر جنگنده و پیشرانه های قدرتمند، این نمونه‌های جدید از مدرن ترین تکنولوژی‌های روز درون زمینه تجهیزات ایمنی، سرگرمی، رفاهی و کمکی رانندگی نیز برخوردار شده‌اند. از نمونه های شاخصی که لندوور را به یکی از جذاب‌ترین بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ تبدیل می کند، می‌توان به مد‌های اغوا کننده‌ای مانند رنج‌رورر ایووک (Evoque) و لندرورر دیسکاوری (Discovery) و رنج‌روور ولار (Velar) اشاره کرد.

درباره لندروور

شرکت لندروور مانند جیپ یکی از نام‌های بسیار معتبر درون زمینه ساخت خودروهای شاسی بلند چهار چرخ متحرک (۴WD) به حساب آمده که علاوه بر توانایی های فنی دینامیکی، فضایی لوکس و مجهز را درون اختیار سرنشینان قرار می‌دهد. این شرکت بریتانیایی درون سال ۱۹۴۸ میلادی تاسیس شد. این شرکت درون طول بیش از هفت دهه فعالیت خود شاهد مالکان متعددی مانند روور (Rover)، لیلاند (Leyland) و فورد (Ford) بوده و درون حال حاضر مجموعه جگوار لندروور تحت مالکیت شرکت تاتا (Tata) کشور هندوستان قرار دارد.

لینکلن (Lincoln)

بنابراين از سال‌ها تمرکز بر روی ساخت نمونه های فوق لوکس و اشرافی و مخصوص دسترس‌های خاص و عموما تشریفاتی، شرکت آمریکایی لینکلن برای سال ۲۰۱۸ نمونه‌هایی جدید را درون خط تولید خود قرار داده که از جذابیت‌هایی خاص و متمایز برخوردار هستند. این نمونه‌ها علاوه بر حفظ فلسفه تجمل و وقار موجود درون این برند، ظاهر زیبا، کابین مجهز و انبوهی از جدیدترین امکانات مدرن ایمنی و کمکی رانندگی را نیز به سایر ویژگی‌های خود اضافه نموده هست.

بهترین شرکت های تولید خودرو سال 2018

برایان لینکلن را نماد تجمل آمریکایی دانسته و با اشاره به این نکته که این شرکت با پرهیز از نمایش ظاهر و قابلیت‌های اسپرت موجود درون سایر تولیدات شرکت‌های آمریکایی، ضمن حفظ شخصیت و خواص قدرتمندانه و نجابت خاص، تاکید بسیار بیشتری بر روی ساخت کابین هایی بسیار راحت که از بهترین مواد اولیه ممکن ساخته شده اند، داشته و خودروهای تولیدی خود را با بالاترین تجهیزات ممکن درون اندازه‌های صندلی‌های پروازهای درجه یک و قیمت قابل قبول درون اختیار علاقمندان خودروهای غول پیکر آمریکایی قرار می دهد.

بهترین شرکت های تولید خودرو سال 2018

اگرچه هنوز این شرکت نتوانسته به طور کامل نام خود را احیا نموده و به بازارهای جهانی بازگردد، اما معرفی نمونه های جدیدی مانند لینکلن نویگیتور (Navigator) و ناتیلوس (Nautilus) و مد‌های سری MKC جدید، نوید بازگشتی شکوهمند را برای این شاسی بلند ساز مطرح آمریکایی می دهد.

درباره لینکلن

شرکت لینکلن یک برند متخصص درون ساخت انواع خودروهای لوکس و مجلل بسیار پرسابقه و قدیمی بوده که درون سال ۱۹۱۷ توسط هنری للاند (Henry Leland) و ویلفرد للاند (Wilfred Leland) درون میشیگان ایالات متحده آمریکا تاسیس شد. این شرکت درون ابتدا یکی از زیر مجموعه های شرکت فورد بوده اما درون حال حاضر به عنوان یکی از بخش های مستقل این شرکت به فعالیت خود ادامه می دهد. نمونه های بسیار لوکس و مجهز این شرکت مانند سری شاسی بلندهای نویگیتور (Navigator) به یکی از خودروهای رسمی نیروهای امنیتی و انتظامی درون ایالات متحده بدل شده اند.

نیسان (Nissan)

شرکت خودروسازی ژاپنی نیسان با قرار گرفته بر قله موج خودروهای شاسی بلند و کراس اوور، به تولید انواع و اقسام نمونه های مختلف این کلاس مشغول بوده و با طراحی و ساخت مد های مختلف و جذاب، توانسته رضایت کامل مشتریان را به خود جلب نماید. علاوه بر این تولید انواع وانت‌بارهای قدرتمند توانسته توانایی های این برند را درون ساخت کلاس مورد علاقه خریداران آمریکای شمالی را به نمایش گذاشته و تولیدات اين به سرعت درون حال تعقیب پیک آپ تراک‌های (Pickup Truck) سنتی آمریکایی هستند.

بهترین شرکت های تولید خودرو سال 2018

از نمونه های جدیدی که این شرکت را به یکی از بالقوه‌ترین نامزدهای قرار گرفتن درون فهرست بهترین خودروسازان جهان درون سال ۲۰۱۸ تبدیل می کند می توان به نیسان آرماندا (Armanda)، کراس اوور فوق کوچک زیبا و جدید کیکس (Kicks) و یک نمونه کوچک‌تر از نیسان روژ با نام روژ اسپرت (Rouge Sport) اشاره نمود.

بهترین خودروسازان سال 2018

به عقیده برایان، نیسان با تکیه بر شرکای متعدد تجاری خود و کارخانه‌های مختلف درون اقصی نقاط جهان، توانایی به اشتراک گذاری و دسترس از جدیدترین تکنولوژی های این صنعت درون بخش‌هایی مانند موتور و پیشرانه و ابزار و ادوات ایمنی و کمکی رانندگی را داشته و با تولید نمونه هایی جدید و بسیار جذاب و مطابق سلیقه بازار، رشد و فروش خود را درون بازارهای اتومبیل آمریکای شمالی و ایالات متحده آمریکا تضمین خواهد کرد.

درباره نیسان

نیسان نیز یکی دیگر از شرکت های قدیمی و با سابقه تولید خودروی ژاپنی هست که درون سال ۱۹۳۳ میلادی تاسیس شد. از موسسان این شرکت می توان به ماسوجیرو هاشیموتو (Masujiro Hashimoto) و کنجیرو دن (Kenjiro Den) اشاره کرد. این شرکت درون ابتدا با نام داتسون (Datsun) فعالیت می کرد که این نام درون دهه اوایل تولید تجهیزات موتوری به نیسان تغییر یافت.

از زیر محموعه های این شرکت می توان به داتسون، اینفینیتی (بخش مخصوص خودروهای لوکس – Infiniti) و نیسمو (NISMO – بخش داخلی تقویت و ساخت خودروهای با عملکرد بالا مشابه ام پاور ب ام و و AMG مرسدس بنز) اشاره کرد. درون حال حاضر نزدیک به نیمی از سهام این شرکت به گروه خودرو سازی رنو (Ranault) فرانسه تعلق دارد.

سوبارو (Subaru)

درون حالیکه بیشتر شرکت های خودروسازی جهان به دنبال جذب مخاطب از طریق طراحی‌های چشمگیر و دسترس از تکنولوژی‌ها فوق مدرن هستند، شرکت ژاپنی سوبارو رویه دیگری را درون پیش گرفته هست. این شرکت مطمئن ترین راه ممکن را گزينش کرده و با طراحی و تولید نمونه‌هایی کاربردی مطابق با سنت های سوبارو، سعر درون حفظ و راضی نگه داشتن مخاطبان و مشتریان گذشته خود دارد.

بهترین خودروسازان سال 2018

به عقیده داگ، سوبارو خودروهای تولیدی خود را با تکیه بر کیفیت ساخت بسیار بالا، کاربری ساده و فضای کافی و عملکرد بالا طراحی و تولید نموده که لزوما درون زمره خودروهای با طراحی بسیار زیبا و مدرن قرار نگرفته و به طور معمول دقت زیاد عابران پیاده و خودروهای عبوری را به خود جلب نمی کند. اما تمامی تولیدات سوبارو وظیفه اصلی یک اتومبیل را که انتقال مسافر از نقطه ای به نقطه دیگر هست را با اندکی چاشنی لذت به بهترین نحو ممکن انجام می دهند.

بهترین خودروسازان سال 2018

به عقیده برایان سوبارو که استعداد و توان خاصی درون جا انداختن محصولات خود به عنوان یک سبک زندگی خاص را دارد، یک تجربه رانندگی را برای سرنشینان رقم زده و شخصیتی جالب و خوشحال را درون تمامی نمونه تولیدی خود قرار می دهد! با خرید یک سوبارو شما حس عضویت درون یک کلوب را پیدا خواهید کرد که هر چند بسیار بزرگ و گسترده هست اما با تکیه بر توانایی های کاربردی بسیار بالا، شما را به صاحب یک خودروی خاص معرفی خواهد کرد و به این ترتیب این شرکت را درون جمع بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ قرار خواهد داد.

درباره سوبارو

سوبارو بخش خودرو سازی شرکت Fuji Heavy Industies بود که از دهه ۱۹۵۰ میلادی وارد صنعت تولید خودرو گردید. این شرکت مانند تمامی شرکت های خودرو سازی آسیایی تولید خودروهای کوچک و فوق کوچک مناسب مصارف شهری را درون دستور کار داشت اما از دهه ۱۹۸۰ میلادی و با تولید نمونه ایی پرقدرت، نام خود را به عنوان یکی از معتبرترین تولید کنندگان خودرو مطرخ نمود.

ولوو (Volvo)

چندین سال پیش، شرکت خودرو سازی سوئدی ولوو به عنوان شرکتی شناخته می شد که نمونه های مختلفی را درون کلاس بدنه سدان تولید می کرد و با دقت به ابعاد مشابه، درون معرض ورشکستگی و محو شدن از سطح اول خودروسازان برتر جهان قرار داشت. اما امروز این رویه تغییر کرده و محصولات تولیدی ولوو با تکیه تکنولوژی دسترس شده درون ساخت، ظاهر فوق العاده جذاب و زیبا و بهره گیری از مدرن ترین امکانات ایمنی و کمکی رانندگی یکی از پیشتازان صنعت خودرو به حساب می آید و به همین دلیل این تولید کننده اروپایی را درون فهرست بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ قرار می‌دهد.

بهترین خودروسازان سال 2018

به عقیده داگ ولوو درون چند سال گذشته با گذر از دوران رکود خود به استاد ساخت نمونه هایی جذاب، زیبا، مدرن، مجهز، راحت و با مصرف سوخت پایین تبدیل شده هست. اما نکته مهم اینجاست که ولوو با ارائه بهترین خودروهای ممکن درون بهترین زمان توانسته مخاطبان بسیاری را به خود جلب نماید. ارائه مد های شاسی بلند درون سایزهای مختلف مانند XC40 و XC60 و XC90 درون زمان رشد تقاضا برای خودروهای کراس اوور نشان این مدعا به حساب می آید.

بهترین خودروسازان سال 2018

به عقیده تارا طراحی بدنه چشم‌نواز و زیبا، کابین مملو از مدرن ترین امکانات موجود درون صنعت اتومبیل و فراهم کردن تجربه رانندگی بسیار ایمن به کمک کوهی از تجهیزات ایمنی و کمکی رانندگی شاسی بلندهای جدید این شرکت، کلید موفقیت ولوو درون چند سال اخیر بوده و کراس اوورهای تولیدی این شرکت را به بهترین گزینه برای خانواده های جوان و طالب هیجان و جویای تکنولوژی تبدیل نموده هست.

درباره ولوو

شرکت خودروسازی ولوو درون سال ۱۹۲۷ میلادی درون شهر گوتنبورگ کشور سوئد تاسیس گردید. محصولات این شرکت درون طول تاریخچه ۹۰ ساله، همیشه به ایمنی مشهور بوده و تمامی درون رده نمونه های لوکس قرار می گرفتند. از زیر مجموعه های این شرکت می توان به پلستار (Polstar) اشاره نمود که نمونه های لوکس این شرکت را با بهینه سازی و تقویت، به خودروهایی مدرن تر تبدیل می کند. ولوو درون حال حاضر تحت مالکیت گروه خودرو سازی جیلی (Geely) کشور چین قرار دارد.

تسلا (Tesla)

شرکت تسلا وضعیت بسیار متفاوت و خاصی را درون صنعت اتومبیل امروز تجربه می کنند. تعدادی محصولات تولیدی این شرکت را نماد آینده خودرو سازی درون جهان دانسته و بسیاری نیز با دقت به اعمال و ایده‌های عجیب و غیر منطقی مالک این شرکت و شایع پراکنی ها و تبلیغات وب سايت ای وسیع و پروپاگاندا مانند ارسال خودرو به مریخ و ساخت سفیه های فضایی با قابلیت جابجایی مسافر به صورت انبوه، تسلا را به یک حباب درون صنعت اتومبیل امروزی تشبیه می کنند.

بهترین خودروسازان سال 2018

برایان از مخالفان این شرکت بوده اما داگ محصولات تسلا را از جذاب ترین نمونه های موجود درون بازار دانسته و این شرکت را درون جمع بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ قرار می دهد. به عقیده وی تسلا مد ۳ بهترین و وسوسه کننده ترین خودروی سال بوده و مد های جدید تولیدی این شرکت می توانند جایگاه تسلا را به عنوان یکی از بهترین تولیدکنندگان خودرو تثبیت کنند. اما برایان عقیده دارد که حفظ موقعیت درون بازاری که ابرقدرتهایی مانند مرسدس بنز، ب ام و، فورد، شورولت و … درون اين حضور دارند، کاری هست که تسلا موفق به انجام اين نخواهد شد.

بهترین خودروسازان سال 2018

به عقیده برایان موفقیت های اخیر تسلا به زودی پایان یافته مگر اینکه این شرکت تمرکز خود را بر روی تولید نمونه های جدید قرار داده و از حاشیه پردازی و ایده های جنجالی و غیر منطقی دست بردارد. اما باید به این نکته دقت کرد که تسلا هنوز درون آغاز راه خود قرار داشته و پیش بینی اینکه درون آینده چه اتفاقی برای اين خواهد افتاد کاری ساخت بوده و هنوز زود هست که درون این مورد نظر داد.

درباره تسلا

شرکت تسلا یک مجموعه مدرن بوده که درون سال ۲۰۰۳ میلادی و با هدف تولید خودروهای الکتریکی با توانایی های حرکتی خودروهای اسپرت درون کالیفرنیا تاسیس شد. از موسسان این شرکت می توان به مارتین ابرهارد (Martin Eber)، مارک تارپنینگ (Marc Tarpenning)، یان رایت (Ian Wright) و ایلان ماسک (Ilon Musk) اشاره کرد. این شرکت با تولید نمونه های مدرن، سعی درون ایجاد انقلابی درون صنعت خودرو سازی داشت که با ورود خودروسازان معتبری مانند ب ام و ، مرسدس بنز و فورد به وادی خودروهای الکتریکی تا حدود زیادی ناکام ماند.

این شرکت درون حال حاضر با دقت به فلسفه های انتزاعی و دور از ذهن مدیر عامل خود ایلان ماسک مانند ساخت سفینه های فضایی و همچنین ورود بزرگان صنعت اتومبیل، تا حدود زیادی از بخش طراحی و تولید خودروهای جذاب فاصله گرفته ولی قصد دارد تا با تمرکز دوباره، اعتبار سال های آغازین فعالیت خود را به دست آورد. به همین دلیل این شرکت آمریکایی توانایی قرار گرفتن درون فهرست بهترین تولید کنندگان خودرو درون سال ۲۰۱۸ میلادی را دارد.

… و اما ایران

درون آخر بد نیست که نگاهی به وضعیت شرکت‌های تولیدی داخلی بیاندازیم. با اندکی تامل می‌توان متوجه شد که چرا صنعت خودروی ایران به بهانه حمایت از خودروسازان و غارتگران سرمایه‌های ملی داخلی (خصوصا ایران خودرو و سایپا) هر ساله با تولید نمونه‌های از رده خارج ده‌ها سال پیش، روز به روز از این قافله عقب مانده و با فروش ارابه‌های مرگی مانند پراید (که موفق به پاس کردن استانداردهای سخت‌گیرانه ملی شده) و با تصویب عوارض گمرکی احمقانه و خنده‌دار، مانع از ورود بهترین خودروهای جهان با قیمتی مناسب به کشور می‌گردد.

راز موفقیت بهترین تولیدکنندگان اتومبیل سال ۲۰۱۸ را می‌توان درون فعال بودن بخش R&D و ساخت و طراحی جدیدترین نمونه‌ها متناسب با تکنولوژی روز و نیازهای بازار و همچنین اجترام به جان و امنیت سرنشینان دانست. این شرکت‌ها هر ساله با صرف میلیاردها دلار، جدیدترین تکنولوژی‌های روز را درون خودروهای خود به‌کار گرفته و بدین ترتیب، شرکت‌هایی مانند هیوندای و کیا که زمانی حتی خواب شرکت‌های ایرانی مانند پارس خودرو و ایران خودرو را که درون دهه ۱۳۴۰ به ساخت جدیدترین خودروهای روز آمریکایی مشغول بودند، درون حال حاضر از معتبرترین برندها درون صنعت اتومبیل جهان به حساب می‌آیند.

… و ایران هر سال با ارائه مد جدیدی از یکی از خودروهای ملی (!) و تجهیز به آپشن‌هایی مانند ترمز ضد قفل و درون برخی موارد درون، فرمان و مواردی مانند این با بالاترین قیمت ممکن، داعیه حکمفرمایی بر قاره کهن را دارد…

گالری تصاویر بهترین خودروسازان سال ۲۰۱۸ میلادی

منبع : Autotrader


حتما بررسی کنید: حراج پایان فصل بانی مد (فروشگاه پوشاک جین وست)


تکراتو را درون تلگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی