برند نوکیا آشا (Asha) توسط HMD ثبت شد
۲۲ام دی ۱۳۹۶ دوربین

نوکیا بنابراين از سیمبین فراز و نشیب های فراوانی داشت و دست به هر تلاشی برای بازگشت به بازار زد. یکی از این تلاش ها که احتمالا به یاد دارید سری نوکیا آشا (Asha) بود. کلمه آشا از زبان هندی و به معنی “امید” گرفته شده که درون اين دستگاه های ارزان قیمت رده پایین تولید و عرضه شد. حالا به نظر می رسد که شرکت HMD این برند را برای خود ثبت کرده که نشان از یک راهبرد جدید توسط این شرکت دارد. درون ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این موضوع صحبت کنیم.

نوکیا آشا (Asha)

نوکیا آشا (Asha)

طبق اسناد دیده شده شرکت فنلاندی HMD برند Asha را برای خود درون اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا ثبت کرده هست. هر چند این برند نیز توسط مایکروسافت خریده شده بود اما به نظر میرسد با ثبت برند آشا توسط HMD احتمالا توافقاتی صورت گرفته هست. اسناد مذکور را درون تصاویر زیر می بینید:

اگر فرض کنیم نوکیایی که حالا می شناسیم بخواهد سری آشا را دوباره ادامه دهد احتمالا باید انتظار موبایل های با سیستم عامل جاوا را تصور کنیم که شاید برخی پیام رسان ها را پشتیبانی کند و برای موبایل های ارزان تا حدود ۲۰۰ هزارتومان باشد. دستگاه هایی که لمسی نباشند و به دکمه های سنتی موبایل ها پایبند باشند. ولي این ها حدسیات ماست، شما درباره نوکیا آشا جدید چطور فکر می کنید؟ امیدی درون اين می بینید؟

تصور می کنید HMD برند آشا را دوباره احیا کند؟ آیا موبایل هایی بدون سیستم عامل هوشمند و درون رده قیمتی پایین هنوز می توانند پرفروش باشند؟ همانطور که قطعا پاسخ این سوال مثبت هست اما واقعا ارزش سرمایه گذاری بزرگ جدید را دارد؟


مطالب پیشنهادی