بررسی گفته مرکز ملی فضای مجازی درون مورد تاثیرات این فضا
۲۸ام دی ۱۳۹۶ دوربین

بررسی گفته مرکز ملی فضای مجازی درون مورد تاثیرات این فضا

براساس گفته منتشر شده توسط مرکز ملی فضای مجازی ، استارتاپ های ایرانی تاکنون توانسته‌اند تا چیزی حدود ۱۳۲ هزار و ۸۳۴ شغل را درون ایران ایجاد کنند.

به گفته تکراتو و به نقل از مهر، هیات دولت درون جلسه روز چهارشنبه خود که به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور برگزار گردید، گفته مرکز ملی فضای مجازی درخصوص اقتصاد مجازی را مورد بررسی قرار دادند.

بررسی تأثیرگذاری فضای مجازی درون ابعاد مختلف زندگی

دکتر حسن روحانی درون جلسه هیات دولت به بیان تاثیرات فضای مجازی پرداختند و اعلام نمودند که فهم دقیق از تأثیرات گسترده فضای مجازی درون اقتصاد، فرهنگ، توسعه کسب و کار و اشتغال، دگرگونی زندگی مردم و آینده بسیار حائز اهمیت هست.

وی ادامه داد که این فضا با سرعت فوق العاده زندگی فردی، خانوادگی، اجتماعی و اقتصادی را درون بر گرفته هست. وی درون ادامه تاکید نمود که مفاهیم اشتغال را به ویژه درون حوزه خدمات به شدت تغییر خواهند داد.

رئیس جمهور درون ادامه صحبت‌های خود درون مورد تاثیرات فضای مجازی اعلام نمود که بهره‌مندی مؤثر از این فضا وقتی امکان پذیر هست که بر تقویت حاکمیت ملی، تلاش برای افزایش ظرفیت‌های بومی و پیشگیری از آسیب‌ها درون اين تاکید شده باشد. وی همچنین به مسئله‌ی سرمایه‌گذاری‌های بیشتر درون این فضا نیز اشاره نمود.

به گفته رئیس جمهور، عدم درک درست از سرعت تحولات فضای مجازی و همچنین تأثیراتی که این فضا می‌تواند داشته باشد را عاملی برای ایجاد شکاف نسلی دانست و تاکید نمود که دولت باید تلاش نماید تا کشور درون حوزه توسعه اقتصاد فضای مجازی از جهان عقب نباشد.

روحانی همچنین بر لزوم تحرک بیشتر درون این فضا تاکید نمود و ادامه داد که توسعه خدمات الکترونیک و به ویژه دولت الکترونیک و همچنین افزایش خدمات با دسترس از ظرفیت‌های اين سبب کاهش هرچه بیشتر هزینه‌ها خواهد شد.

موضوعات مطرح شده درون گفته مرکز ملی فضای مجازی

گفته عنوان شده توسط مرکز ملی فضای مجازی ، به قرار زیر هست :

  • بررسی وضعیت موجود فضای مجازی
  • روندها و آینده فضای مجازی
  • تغییر الگوی پیشرفت
  • اصول کارکرد نظام اقتصادی غربی درون فضای مجازی
  • تلاش دولت‌ها جهت کسب جایگاه خود درون فضای مجازی
  • وضعیت جمهوری اسلامی ایران درون این فضا

بر پايه گفته ارائه شده توسط مرکز ملی فضای مجازی ، چیزی حدود ۶۲ درصد از حجم اقتصاد فناوری ارتباطات و اطلاعات ایران و توزیع مربوط به اپراتورها بوده هست و ۳۸ درصد باقی مانده را نیز سایر شرکت‌ها تشکیل می‌دهند. همچنین درون این گفته مشخص شده هست که تاکنون ۱۳۲ هزار و ۸۳۴ شغل توسط ۲۱ استارتاپ درون ایران ایجاد شده هست.

 

بیشتر بخوانید :

.


حتما بررسی کنید: حراج پایان فصل بانی مد (فروشگاه پوشاک جین وست)


تکراتو را درون تلگرام دنبال کنید

مطالب پیشنهادی