بررسی اپلیکیشن هف هشتاد ؛ هر آنچه که باید درون مورد اپلیکیشن مالی ۷۸۰ بدانید
۲۵ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

اپلیکیشن هف هشتاد یکی از نمونه‌ ابزارهای اینترنتی برای انجام تراکنش‌های مالی هست که با دقت به تبلیغات مناسب، مورد دسترس بسیاری از کاربران ایرانی قرار می‌گیرد. درون این مطلب به بررسی اپلیکیشن هف هشتاد پرداخته‌ایم.

این اپلیکیشن مالی که با تبلیغات درون نرم افزار پرطرفدار خندوانه رشد خیره کننده‌ای را تجربه کرد، دارای امکانات خوبی هست که با قرعه کشی‌های گاه و بیگاه جذابیت آنها را برای کاربران بیش از قبل می‌کند.

“ستاره یه عدد مربع!” کل تبلیغاتی بود که سالها قبل برای USSD های نوظهور درون عرصه پرداخت‌های بر بستر موبایل صورت می‌گرفت که شرکتها و بانکهای مختلفی برای حضور درون این بازار و کسب سهم از بازار “میلیارد، میلیارد” تومانی تراکنش‌های مختلف، سعی داشتند از هر فرصتی برای دیده شدن و گسترش فعالیت‌های کد مخصوص خود دسترس کنند.

اپلیکیشن هف هشتاد

هف هشتاد نیز از جمله بسترهای خدمات مالی روی موبایل بود که توانست با حضور و اسپانسرینگ درون نرم افزار پرطرفدار خندوانه گوی سبقت را از دیگر رقبایش برباید و یک جهش بی‌نظیر را تجربه کند. قدرت تبلیغات و معرفی این نرم افزار تلویزیون و مجری معروفش به قدری بود که طبق بعضی از آمارهای مالی منتشر شده، سهم حداکثری درون بخش تراکنش‌های موبایل داشته و یک تراکنش بی‌نظیر را درون این بین تجربه کرده بود.

شاید نقش هفت هشتاد و خندوانه برای گسترش فرهنگ دسترس از خدمات USSD درون ایران یک نقش انکار ناپذیر باشد که ولي سود این کار نیز نصیبشان شد و توانستند یک بازی برد-برد برای مردم ایران و خودشان بنا کنند.

مدتها گذشت و با گسترش و نفوذ گوشی‌های هوشمند درون بین مردم ایران این سامانه و دیگر سامانه‌ها اقدام به راه‌اندازی اپلیکیشن برای خدمات مالی کردند که بتواند خدمات خود را به صورت بروز به مشتریان ارائه دهند و از دیگر امکاناتی که اپلیکیشن‌ها درون اختیارشان می‌گذاشتند بهره‌برداری کرده و سود خود را دوچندان کنند.

اپ هف هشتاد که شاید ابتدا برای خدماتی که درون نرم افزار خنداونه برایش ضروری بود راه‌اندازی شد، با یک تعامل دو طرفه برای ارائه خدمات خنداونه درون اپلیکیشن و تبلیغ این اپ درون خنداونه، تعداد نصب‌های این نرم افزار پرطرفدار به اعداد میلیونی رسید و درون کمتر از چند هفته توانست رکوردهای چند میلیون کاربر را به راحتی پشت سر بگذارد. این یک اتفاق بی نظیر درون زمینه اپلیکیشن‌های حوزه مالی و اعتباری درون کشور بود.

اپلیکیشن هف هشتاد با فرهنگ سازی بسیار درست برای دسترس از این نرم افزار برای خرید شارژ، پرداخت قبض و دیگر خدمات مالی، توانست جایگاه ویژه‌ای درون بین ارائه دهندگان خدمات پرداخت آنلاین داشته باشد و به یکی از اپلیکیشن های خوب مالی درون ایران تبدیل شود.


بیشتر بخوانید: بررسی اپلیکیشن تاپ ؛ هر آنچه که باید درون مورد این اپلیکیشن مالی بدانید


درون حال حاضر نیز با وجود کاهش چشمگیر تبلیغات این اپلیکیشن، کماکان شاهد قرعه کشی‌های میلیونی و کمپین‌های متنوع اين هستیم که نشان از جذابیت این اپ برای کاربرانش دارد.

اپلیکیشن هف هشتاد

درون بررسی اپلیکیشن هف هشتاد و برای اینکه بدانیم این سامانه پرداخت به کدام شرکت یا ارگان و یا بانکی وابسته هست به مطلب موثقی نرسیدیم و تمامي مواردی که درون فضای وب سایتها و پایگاههای خبری وجود دارد، صرفا یک دسته از اطلاعات ناموثق و نامطمئن هست که از گفتن آنها خودداری می‌کنیم؛ چرا که معتقدیم درون تکراتو نگفتن و اقرار به ندانستن یک مطلب، بهتر از انتقال اطلاعات غلط به کاربران عزیزمان هست.

نکته جالبی که درون مورد هف هشتاد باید بگوییم این هست که این نرم افزار و به طور کلی سامانه هف هشتاد به دلیل اولین بودنشان یا بهتر بگوییم اولین سامانه گسترده پرداخت، سبب شد که نقش بزرگی درون فرآیند آشنایی مردم با خرید اینترنتی ایفا کنند.

برای اثبات این حرف، شما را به تبلیغات این سامانه برای آموزش دریافت رمز دوم از دستگاههای خودپرداز بانکی ارجاع می‌دهیم که اگر مردم آشنایی کافی داشتند، بسیاری از این تبلیغات می‌توانست صرف موارد دیگر شود.

بررسی اپلیکیشن هف هشتاد ؛ ویژگی‌ها و امکانات

درون بررسی اپلیکیشن هف هشتاد به مهم‌ترین بخش‌ها و امکانات و ویژگی‌های این نرم افزار می‌پردازیم. اپ ۷۸۰ جزو اپلیکیشن‌های بسیار خوب و کاربردی ایرانی درون زمینه پرداخت‌های موبایلی و اینترنتی هست که بسیاری از خدمات مالی مورد نیاز کاربران را مرتفع کرده و خدمات و جوایز خوبی نیز برای آنها درون نظر گرفته هست.

با توضیحاتی که درون ادامه ارائه خواهیم داد، دلایلی را مطرح می‌کنیم که نشان می‌دهد باید اپلیکیشن هف هشتاد را جز سه اپلیکیشن برتر درون حوزه خدمات مالی بدانیم.

خرید شارژ به راحتی و بدون پیچیدگی

یکی از ویژگی‌های اصلی اپلیکیشن هفت هشتاد که از ابتدا نیز با این امکان، تبلیغات خود را انجام می‌داد، امکان خرید شارژ برای اپراتورهای ایرانسل، همراه اول و رایتل هست. کاربر می‌تواند با مراجعه به بخش شارژ سیم کارت اعتباری، به راحتی با وارد کردن شماره موبایل خود و ارائه اطلاعات موردنیاز دیگر، اقدام به خرید شارژ مورد نظرش نماید.

درون این بخش امکان ذخیره بعضی اطلاعات کارت بانکی و شماره همراه نیز وجود دارد که به افراد کمک می‌کند درون خریدهای بعدی، نیاز به وارد کردن بسیاری از اطلاعات نداشته و درون اسرع وقت شارژ موردنیاز خود را خریداری کند.


بیشتر بخوانید: بررسی اپلیکیشن مثقال ؛ اپلیکیشن اعلام نرخ ارز و سکه


درون این بخش می‌توانید برای دیگران شارژ ارسال کنید و خریدهای خودتان را نیز انجام دهید. این کار منجر به افزایش امتیازتان درون قرعه کشی‌های هف هشتاد شده و شانس شما را برای برنده شدن جوایز میلیونی این نرم افزار بیشتر می‌کند.

اگر قصد دارید که به دوست یا خانواده تان شارژی را هدیه بدهید و هدیه بودن این شارژ مشخص باشد، می‌توانید از این بخش دسترس کنید. بنابراين از وارد کردن شماره و تکمیل خرید، هفت هشتاد به صورت رایگان پیامک تبریکی حاوی اعلام ارسال هدیه شارژ ارسال می‌کند. طبق بررسی‌های ما این امکانی منحصر به فرد درون بین اپلیکیشن‌های مالی ایرانی هست.

همچنین درون این بخش می‌توانید مشخص کنید که شارژ خریداری شده به صورت مستقیم سیم کارت موردنظر را شارژ کند و یا اینکه نیاز به کد شارژ دارید که درون یک سیم کارت دیگر از اين دسترس نمایید.

برای سیمکارت‌های ایرانسل می‌توانید شارژ شگفت انگیز خریداری کنید. برای اپراتور رایتل نیز که سرویس مشابه شارژ شگفت انگیز ایرانسل به نام شارژ شورانگیز دارد نیز این اتفاق قابل انجام بوده که از جمله خدمات خوب و تقریبا بی‌نظیر هف هشتاد هست.

موجودی کارتتان را ببینید

یکی دیگر از ویژگی‌های اپلیکیشن هف هشتاد که چند روزی هست به این اپلیکیشن اضافه شده، امکان مشاهده موجودی کارت‌های بانکی هست که به تازگی از سوی بانک مرکزی مجوز اين صادر شده هست. کاربران با مراجعه به بخش موجودی کارت درون این اپلیکیشن، می‌توانند موجودی تمامي کارت‌های بانکی خود را مشاهده کنند.

طبق بررسی‌های ما از اپ ۷۸۰ محدودیتی از این نظر همانند بخش کارت به کارت وجود نداشته و تمامي کارت‌های متعلق به نظام بانکی کشور که به سیستم شتاب متصل باشد، قابل مشاهده هست.

به آسانی کارت به کارت کنید

یکی دیگر از خدمات جدید اپلیکیشن‌های مالی که با مجوز بانک مرکزی به اپلیکیشن‌هایی مانند هف هشتاد اضافه شده، امکان کارت به کارت هست. با دسترس از این قابلیت، می‌توان از مبدا حدود ۲۰ بانک عضو شتاب کشور به مقصد تمامی کارت‌های عضو شتاب وجه انتقال داد. این موضوع رفت و آمد شما به بانک را کمتر کرده و طبیعتا درون کاهش ترافیک نیز می‌تواند موثر باشد.

هزینه‌ای که کاربر درون هنگام انتقال وجه کارت به کارت باید بپردازد، همان کارمزد مصوب شده بانک مرکزی هست که بین ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تومان تعیین شده هست. این اپلیکیشن هیچ هزینه اضافی برای این کار اخذ نمی‌کند.

خرید بسته های اینترنتی با سرعت بالا و قیمت مشخص

قابلیت بعدی درون اپلیکیشن هف هشتاد امکان خرید و سفارش مستقیم بسته‌های اینترنت برای اپراتورهای مختلف هست. طبق بررسی‌های ما، یکی از ویژگی‌های خوب اين قیمت قطعی و نهایی هست که کاربر باید بپردازد.

درون بعضی از اپلیکیشن‌ها مشاهده می‌شود که قیمت بسته بدون لحاظ کردن هزینه‌های جانبی مثل مالیات بر ارزش افزوده، نشان داده می‌شود و کاربر هنگامی از ماجرا خبردار می‌شود که پول از حسابش کم شده و رقم کاهش یافته، بیشتر از مبلغی هست که درون هنگام سفارش مشاهده کرده هست.

رقم اضافه شده درون سفارش‌های روزانه کاربران ایرانی، رقم خاص و بزرگی نیست؛ ولی شفافیت پرداختها درون هنگام سفارش، اصلی هست که هف هشتاد به خوبی اين را رعایت کرده هست.

پرداخت سریع قبض‌ها

یکی دیگر از امکانات اصلی و اساسی اپلیکیشن هف هشتاد امکان پرداخت قبوض با دسترس از اين هست که با سرعتی بسیار خوب و پروسه کوتاهی صورت گرفته و کاربر می‌تواند به طرق مختلفی قبوض مصرفی و خدماتی خود را پرداخت نماید.

پرداخت قبوض درون اپلیکیشن هف هشتاد به چند طریق صورت می‌گیرد. به طور مثال اگر قبض آب یا برق خود را درون اختیار دارید با دسترس از بارکدخوان هف هشتاد می‌توانید پرداخت را با اسکن اين انجام دهید. همچنین می‌توانید با وارد کردن شناسه قبض و شناسه پرداخت نیز قبوض خود را پرداخت کنید.

برای پرداخت قبض موبایل خود نیز کافیست شماره همراه دائمی خود را درون بخش مربوطه وارد نمایید تا با نمایش قبض میان دوره و پایان دوره، نسبت به پرداخت اين اقدام نمایید. یکی از نکاتی که درون مورد اپلیکیشن هف هشتاد می‌توانیم بگوییم این هست که با اتصال به سوئیچ شتاب، به نسبت بعضی دیگر از اپلیکیشن‌های مالی، سرعت بیشتری برای تسویه حساب قبوض خواهید داشت.

همچنین درون این بخش قابلیتی وجود دارد که کاربر می‌تواند جریمه مربوط به خودروی خود را به راحتی پرداخت کرده و از حضور درون شعب مختلف بانکهای کشور بی‌نیاز شود. این امکان برای افرادی که به طور معمول سروکار زیادی با جریمه‌های رانندگی دارند، بسیار مفید بوده و مورد دقت بسیاری از کاربران نیز قرار گرفته هست.

شارژ اینترنت پرسرعت

یکی دیگر از خدمات خوب اپلیکیشن هف هشتاد امکان پرداخت شارژ اینترنت پرسرعت برای کاربرانی هست که از این سرویس برای اتصال به اینترنت دسترس می‌کنند. ولي درون حال حاضر صرفا مشترکان شرکت آسیاتک می‌توانند از این خدمت دسترس کنند.

یکی دیگر از سرویس‌های اینترنت پرسرعت که درون این بخش پوشش داده شده هست، پرداخت هزینه اشتراک وایمکس برای کاربران وایمکس ایرانسل هست. درون این بخش نیز عدم حضور شرکت اصلی ارائه دهنده خدمات وایمکس، یعنی مبین‌نت که درون حال حاضر مشترکین بیشتری برای وایمکس دارد، عجیب به نظر می‌رسد.

به هر حال این بخش از نرم افزار هف هشتاد به نسبت سایر اپلیکیشن‌های مالی، ضعف زیادی دارد. ولي به نسبت بعضی دیگر از اپلیکیشن‌های مالی که به کلی قید این بخش را زده‌اند، مسلما شرایط بهتری دارد. درون کل اپلیکیشن هف هشتاد درون این بخش وضعیتی ندارد که بتوان روی اين حساب کرد!

اپلیکیشن هف هشتاد

به موسسات خیریه کمک کنید

یکی از امکانات و بخش‌های مفید اپلیکیشن هف هشتاد که درون کمپین‌های مختلف مانند کمپینی که پیمان معادی درون نرم افزار خندوانه راه انداخت، مورد دقت قرار گرفت، بخش کمک به خیریه‌های مختلف هست که تراکنش‌های انجام شده درون این بخش بسیار بالا بوده و به طور مثال درون موضوع پیمان معادی چیزی درون حدود ۵ میلیارد تومان درون چند روز از این طریق جذب شد که یک رکورد بزرگ برای این سری از خدمات به شمار می‌رفت.

درون این بخش از اپلیکیشن هف هشتاد بیش از ۲۰ نهاد مختلف شناخته شده مانند محک، انجمن اوتیسم، کمیته امداد و … وجود دارد که دست کاربر را برای پرداخت کمک به هر کدام باز نگه می‌دارد.

 

مسابقات و جوایز مختلف

یکی از امکانات حاشیه‌ای درون اپلیکیشن هف هشتاد امکان شرکت کاربر درون پیش بینی‌های مسابقات مختلفی هست که این نرم افزار به بهانه‌های مختلف راه می‌اندازد و جوایز بزرگی نیز برای این بخش درون نظر می‌گیرد. به طور مثال درون حال حاضر که این مطلب را برای تقدیم به نگاه شما آماده می‌کنیم، جایزه ۷۸۰ میلیون تومانی این اپلیکیشن شدیدا جلب دقت می‌کند.

مدیریت کارتها، تکرار تراکنش و سوابق خرید شما

از جمله امکانات جانبی اپلیکیشن هف هشتاد می‌توان به بخش مدیریت کارتها اشاره کرد که به کاربر امکان می‌دهد با ذخیره کارتهای خود و دیگر افراد از اتلاف وقت درون هنگام کارت به کارت کردن، موجودی گرفتن و خرید شارژ پرهیز کند. به طور مثال شما می‌توانید برای افرادی که به طور معمول به صورت ماهانه پول انتقال می‌دهید، کارت بانکی آنها را ذخیره کرده و هر بار که قصد این کار را داشتید، صرفا کافیست کارت بانکی موردنظرتان را گزينش کنید.

دیگر بخش جالب دقت اپلیکیشن هف هشتاد، امکان تکرار تراکنش‌های تکراری هست که به شما اجازه می‌دهد کارهایی که به طور معمول زیاد تکرار می‌کنید را ذخیره کرده و دفعات بعد صرفا با کلیک بر روی آنها، از این خدمات دسترس کنید. مثلا اگر برای شماره موبایل خودتان یا همسرتان نیاز به شارژ روزانه دارید، صرفا کافیست یکبار برای همیشه این عملیات را ذخیره کنید و هربار که نیاز به شارژ داشتید، روی تکرار تراکنش کلیک کنید.

بخش سومی که درون این بخش از امکانات اپلیکیشن ۷۸۰ به اين اشاره می‌کنیم، بخش سابقه خرید شماست که یک امکان مفید برای افرادی هست که به طور معمول برای انجام محاسبات مالی به سوابق خریدهایشان مراجعه می‌کنند. شما درون این بخش هر خرید و تراکنشی که انجام داده باشید می‌توانید ببینید و از رسید آنها نیز دسترس کنید.

رابط کاربری فوق العاده زیبا و متفاوت

یکی از ویژگی‌هایی که شاید جزو سه ویژگی اصلی اپلیکیشن هف هشتاد به شمار برود، رابط کاربری بسیار زیبا و کاربرپسند اين هست که نسبت به آپ، تاپ و دیگر اپلیکیشن‌های مالی به طور کاملا متفاوتی طراحی شده هست.


بیشتر بخوانید:  بررسی اپلیکیشن آپ ؛ هر آنچه که باید درون مورد این اپلیکیشن مالی بدانید


صفحه اول این اپلیکیشن گواه بر این مدعی هست که از حالت ایستا و ساده‌ای که درون دیگر اپلیکیشن‌ها شاهد هستیم خبری نیست. طراحی بسیار جالب و کاربرپسندی دارد که تجربه خوبی به همراه خواهد داشت.

دسترس از رنگ‌های خاص درون این اپ چیزی هست که درون برند این شرکت نیز مستتر هست و مسئولین تبلیغات و طراحی برند اين به خوبی توانسته‌اند از سادگی و رنگ‌های خاص درون لوگو دسترس کنند و کاربر را درون یک محیط کاملا اختصاصی و مناسب سازی شده درون برابر خدمات اپلیکیشن قرار دهند.

اپلیکیشن هف هشتاد

اپلیکیشن هف هشتاد چه ضعف‌هایی دارد؟

درون مورد ضعف‌های اپلیکیشن هف هشتاد نیز باد بگوییم که بیش از آنکه مانند دیگر اپلیکیشن‌های غیرمالی، فنی باشد بیشتر به موارد غیر فنی مرتبط هست. درون ادامه به بعضی از این موارد اشاره می کنیم.

نبود سرویس دهنده‌های مختلف درون بخش‌های هف هشتاد

همانطور که درون متن اصلی بررسی اپلیکیشن هف هشتاد اشاره کردیم درون بخش‌های مختلف خرید شارژ، خرید بسته اینترنتی و شارژ اینترنت بسیاری از شرکتهای پرکاربر درون لیست این نرم افزار حضور ندارند. به طور مثال وایمکس مبین نت درون حال حاضر درون بساری از شهرهای کشور کاربران زیادی دارد، ولی درون قسمت شارژ وایمکس هف هشتاد جایگاه نداشته و کاربران این سرویس دهنده ایترنتی نمی‌توانند از اين دسترس کنند.

همچنین درون بخش شارژ اینترنت خانگی، صرفا شرکت آسیاتک حضور دارد و نبود شرکتهایی مثل شاتل و های وب می‌تواند ضربه سنگینی به این اپلیکیشن بزند؛ چرا که این امکات درون اپلیکیشن آپ به طور کاملی پوشش داده شده هست.

درون مورد حضور وایمکس ایرانسل نیز باید بگوییم این سرویس ایرانسل از ۳۰ بهمن ۹۶ جمع‌آوری خواهد شد و عملا کاربری برای سرویس وایمکس باقی نخواهد ماند که بتوانند از خدمات شارژ هف هشتاد برای این سرویس بهره ببرند!

نبود امکانات جانبی مانند بیمه و خرید بلیت

یکی دیگر از امکاناتی که با ارائه آنها درون دیگر اپلیکیشن‌های مالی، نیاز به آنها درون کاربران ایجاد شده هست، امکان خرید بلیت‌های قطار و هواپیما و همچنین خرید آنلاین بیمه هست که کاربران درون اپلیکیشن‌هایی مثل آپ به راحتی می‌توانند از این خدمات دسترس کنند. نبود این امکانات درون اپلیکیشن هف هشتاد می‌تواند نقطه ضعف بزرگی برای اين باشد.

 

عدم امکان نقد کردن امتیازات

یکی از بخش‌هایی که درون اپلیکیشن‌های مشابه وجود دارد، این هست که کاربر می‌تواند با امتیازاتی که جمع کرده تراکنش ‌های مالی خود را انجام دهد، ولی درون اپلیکیشن هف هشتاد این امکان، به صورتی که درون دیگر اپلیکیشن ‌ها وجود دارد، وجود نداشته و به صورت محدود از این امتیازات می‌توان دسترس کرد.

این مورد می‌تواند گزینه منفی برای کاربرانی باشد که شانس برنده شدن خود را بسیار اندک می‌دانند و دوست دارند از حداقل هدیه ممکن بهره‌مند شوند. خوب هست مسئولین اپلیکیشن هف هشتاد به دنبال اضافه کردن این بخش درون هف هشتاد باشند.

اپلیکیشن هف هشتاد

جمع بندی:

به طور کلی اپلیکیشن هف هشتاد تمامی خدمات اولیه موردنیاز کاربران را درون محیطی ساده و دوست‌داشتنی ارائه می‌دهد و می‌توان روی این اپلیکیشن برای بسیاری از خدمات ضروری مالی خود حساب کرد. جذابیت‌های دیگری مثل قرعه کشی‌های هفتگی این اپلیکیشن نیز سبب شده هست، هیجان دسترس از اپلیکیشن هف هشتاد افزایش یافته و دلیل مضاعفی برای دسترس از اين باشد.

دريافت اپلیکیشن هف هشتاد

درون ادامه با کلیک روی دکمه زیر می‌توانید اپلیکیشن ۷۸۰ را دريافت کنید

دريافت اپلیکیشن

 


مطالب پیشنهادی