این هدست هوشمند موسیقی که درون ذهن خود مرور می‌کنید را پخش می‌کند
۲۶ام دی ۱۳۹۶ دوربین

این هدست هوشمند موسیقی که درون ذهن خود مرور می‌کنید را پخش می‌کند

شاید تاکنون نام فناوری «الکتروانسفالوگرام» (EEG) به گوش‌تان نخورده باشد که بیشتر درون حوزه پزشکی و سلامت کاربرد دارد. اما به تازگی محققان با دسترس از این فناوری، امواج مغزی را به کمک الکترودهایی که به جمجمه فرد متصل می‌شود، دریافت می‌کنند.

به گفته ایتنا از رایورز محققان اروپایی هم‌اکنون روش‌های ساده‌تری برای دریافت امواج مغزی کشف نموده و بر این باورند که با یافته‌های جدید خود می‌توانند فناوری الکتروانسفالوگرام را به صورت عمومی درون فناوری‌های کاربردی درون اختیار مردم بگذارند.

از جمله درون نمایشگاه جهانی CES 2018 یک شرکت بلژیکی موسوم به Imec هدست هوشمندی را مبتنی بر فناوری EEG به نمایش گذاشت که می‌تواند احساسات شما را تحلیل نموده و از آنها باخبر شود، که ولي این خروجی‌ها و داده‌های مرتبط با اين، قابل دسترس درون موارد گوناگونی خواهد بود.

این هدست که می‌تواند درون درمان‌های روانی مورد دسترس قرار گیرد، قابلیت‌ها و کاربردهای بیشتری نیز دارد که از جمله آنها می‌توان به تعویض تصویر ویدیویی درون حال پخش با فکر کردن به تصویر ویدئویی دیگر اشاره نمود.

از دیگر قابلیت‌هایی که برای هدست جدید درون نظر گرفته شده هست می‌توان به ارتقاء حافظه برای یادگیری بیشتر، تطبیق خودکار موسیقی درون حال پخش با شرایط روحی کاربر و تغییر موسیقی برای تغییر حال و هوای شما اشاره کرد.

 

شرکت Imec درون معرفی این هدست هوشمند توضیح داد: «این سیستم با ارتقاء موسیقی‌ درون حال پخش، نه تنها از احساسات و عواطف کاربر مطلع می‌شود، ‌بلکه متناسب با اين، موسیقی موردعلاقه فرد را پخش می‌کند.»

شاید مهم‌ترین وجه تمایز این ابزار از انواع مشابه اين این باشد که این سیستم از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌برد تا به صورت خودکار تشخیص دهد که درون این شرایط کاربر تمایل دارد چه موسیقی‌ گوش دهد و احساسات او هم‌اکنون چگونه هست. صد ولي پیداست که ابزار مزبور، این تصمیمات را درون واقع با دریافت و پردازش اطلاعات از مغز انسان انجام می‌دهد.

 


مطالب پیشنهادی