اپل برنده شد، شیائومی بازنده!
۱۷ام آذر ۱۳۹۶ دوربین

به گفته ایتنا از ایسنا، به نقل از رویترز، سرانجام شرکت آمریکایی اپل، درون دادگاه عمومی اروپا که مسئول رسیدگی به پرونده شکایت اپل از برند شیائومی چین بود، پیروز بیرون آمد.
این غول تکنولوژی آمریکایی به دلیل الگوبرداری برند چینی شیائومی از نام آیپد و نام‌گذاری تبلت خود به نام می‌پد، شکایت کرده بود.

دادگاه عمومی اروپا، بعنوان دومین دادگاه عالی و بلند مرتبه درون اتحادیه اروپا، مسئولیت رسیدگی به پرونده شکایت اپل از شیائومی را بر عهده داشت و سر انجام نیز بنابراين از انجام بررسی‌های فراوان، حکم نهایی را به نفع اپل صادر و شیائومی را محکوم اعلام کرد.  

پیشتر شیائومی تلاش کرده بود تا نام می‌پد را به عنوان یک نشان تجاری برای خود ثبت کند اما با اقدام قانونی و شکایت اپل رو به رو شد. به نظر می رسد حالا با به دست آوردن چنین رای موافقی، شرکت اپل به یک رضایت و آرامش نسبی دست یافته باشد.

مشکل از آنجا شروع شد که شیائومی بنابراين از عرضه موفقیت آمیز تبلت می پد درون چین، قصد داشت این محصول خود را با نام و نشان تجاری خود درون اتحادیه اروپا نیز به فروش برساند اما درون نهایت با واکنش تند و شکایت های پی درون پی شرکت امریکایی اپل مواجه شد تا روند اين متوقف شود.

بدین ترتیب، دیگر بنابراين از صدور حکم توسط دادگاه عمومی اروپا، شیائومی قادر نخواهد بود این برند و نشان تجاری را ثبت کند و یا به فروش برساند چرا که به گفته اپل، کاربران و مشتریان به دلیل شباهت زیاد با نام تبلت آی پد، دچار سردرگمی خواهند شد.


مطالب پیشنهادی