ايتنا - نفود هکرها به اسکایپ
۲۴ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

نفود هکرها به اسکایپ

ضعف امنیتی و آسیب‌پذیری جدیدی درون اپلیکیشن اسکایپ کشف شده که این امکان را به هکرها می‌دهد تا به رایانه شخص قربانی نفوذ کرده و اطلاعاتشان را به سرقت ببرند.

به گفته ایتنا از ایسنا، زمان‌هاست که بحث بر سر آسیب‌پذیری و حفره‌های امنیتی اسپکتر و ملت داون موجود درون پردازنده‌های اینتل بسیار داغ شده هست. از اين بنابراين خبري و گفته‌های متعددی مبنی بر اینکه این ضعف‌های امنیتی برروی سایر اپلیکیشن‌ها، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها هم یافت می‌شوند، درون فضای مجازی منتشر شده هست.

حالا خبري و گفته‌های جدیدی درون فضای مجازی منتشر شده هست که حاکی هست اپلیکیشن پیام‌رسان اسکایپ که امکان تماس‌های ویدیویی و تصویری را به کاربرانش می‌دهد، نیز گرفتار یک ضعف امنیتی و آسیب‌پذیری جدیدی شده هست که به هکرها اجازه نفوذ به اطلاعات شخصی و فایل‌های ذخیره شده برروی رایانه فرد مورد نظر را می‌دهد.

استفان کانتاک – یک پژوهشگر فعال درون زمینه امنیت سایبری – درون این باره اعلام کرده هست که دريافت به‌روزرسانی جدید نرم‌افزار اسکایپ از یک روش و تکنیک برای هک اطلاعات شخصی برروی رایانه یا گوشی هوشمند دسترس می‌کند و راه ورود و نفوذ به فایل‌های کاربران را برای مجرمان سایبری و هکرها تسهیل می‌کند.

این پژوهشگر فعلا به کاربرانی که از اسکایپ دسترس می‌کنند، توصیه کرده هست تا زمانی که این پیام‌رسان ضعف‌های امنیتی مذکور را برطرف نکرده، به‌روزرسانی جدید اسکایپ را دريافت و نصب نکنند.


مطالب پیشنهادی