ايتنا - مراقب حملات فیشینگ باشید
۱۳ام بهمن ۱۳۹۶ دوربین

چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸

فیشینگ زمانی اتفاق میافتد که مجرمان سایبری برای شما ایمیلی ارسال می‌کنند و با دسترس از حقه‌های شما را ترغیب می‌کنند که فایل آلوده‌ای را که پیوست شده باز یا اجرا کنید و یا یک وب سایت مخرب را باز کنید. درون صورت انجام این کار ممکن هست کامپیوتر شما آلوده شود.

مراقب حملات فیشینگ باشید
هکرها همیشه درون حال بروز رسانی و تغییر روشهای حمله هستند. اغلب مجرمان سایبری از روشی به نام فیشینگ برای حمله و آلوده کردن قربانی دسترس میکنند.

فیشینگ زمانی اتفاق میافتد که مجرمان سایبری برای شما ایمیلی ارسال می‌کنند و با دسترس از حقه‌های  شما را ترغیب می‌کنند که فایل آلوده‌ای را که پیوست شده باز یا اجرا کنید و یا یک وب سایت مخرب را باز کنید. درون صورت انجام این کار ممکن هست کامپیوتر شما آلوده شود.

به گفته ایتنا اگرچه باج افزار WannaCry از این روش برای حمله دسترس نمی‌کند ولی بسیاری از حملات دیگر و اکثر باج‌گیرها این روش را برای حمله به کار می‌گیرند.

علاوه بر این، مجرمان سایبری که WannaCry را ایجاد کردند، مطمئنا روش های حمله خود را به روز می‌کنند و درون ماه‌های آتی با تکنیک های جدید نظیر فیشینگ سبب آلودگی کامپیوترهای بیشتری خواهند شد.

کلید محافظت از خود درون قبال حملات ایمیلی رجوع به عقل سلیم (common sense) هست. اگر ایمیلی به نظر عجیب، بسیار مشکوک و یا به نظر فرصتی استثنایی و فریبنده به شما پیشنهاد می‌کند، به احتمال زیاد یک حمله سایبری هست.

هیچ‌گاه روی لینک‌های داخل ایمیل کلیک نکنید و همینطور فایل‌های پیوست آنهار را باز نکنید

 


مطالب پیشنهادی