ايتنا - باگ عجیب واتس‌اپ!
۲۳ام دی ۱۳۹۶ دوربین

باگ عجیب واتس‌اپ!

به گفته ایتنا از ایسنا، پژوهشگران و محققان یک موسسه امنیتی به تازگی از کشف یک باگ یا حفره امنیتی جدید درون اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ نيوز داده‌اند که قادر بوده افراد غریبه  و سایر کاربرانی که درون گروه‌های خصوصی واتس اپ عضو نبوده اند را وارد این گروه‌ها کند.

با اینکه این پیام رسان رتبه نخست امن‌ترین پیام رسان جهان را به خود اختصاص داده هست و از فناوری رمزنگاری بسیار پیشرفته  end-to-end encryption بهره می‌برد، هم اکنون اکتشاف این باگ و حفره امنیتی، تا حدودی سایه شک و تردید بر امنیت و حفظ حریم شخصی کاربران درون این پیام رسان برانداخته هست و کاربران بسیاری درون جهان از به خطر افتادن حریم شخصی خود اظهار نگرانی کرده‌اند.

گروهی از محققان و پژوهشگران دانشگاه بوخوم آلمان درون جریان کنفرانس امنیت سایبری Real WorldCrypto درون سوئیس از چنین باگ و مشکل امنیتی درون واتس‌اپ گفته داده‌اند.

ولي این درون حالیست که مدیر ارشد امنیتی فیس‌بوک  – شرکت مادر واتس اپ – درون این خصوص اظهار کرده هست که هم اکنون این باگ درون واتس اپ فعال نیست و به هنگام اضافه شدن اعضای جدید به گروه‌های خصوصی، به کاربران و اعضای اين طبق معمول و همیشگی، اطلاع داده می‌شود، بنابراین هیچ نگرانی درون این‌باره وجود ندارد.


مطالب پیشنهادی